Jak można automatyzować procesy księgowe w swojej firmie?

Automatyzacja procesów księgowych to dużą oszczędność czasu, zarówno dla małych firm, jak i większych przedsiębiorstw. Korzystając z odpowiednich systemów i programów, wiele czynności wykonywanych ręcznie, można przyśpieszyć. Wykorzystanie robotyki w ekonomii to dobry pomysł na zwiększenie generowanych zysków.

Jak można automatyzować procesy księgowe w swojej firmie? 1

Profesjonalne firmy

Automatyzacja działań finansowych wymaga dużej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, dlatego wielu właścicieli decyduje się na zlecenie tych zadań firmom, specjalizującym się w robotyce księgowej. Na stronie Crowe.com/pl znaleźć można opis wykorzystywanych przez spółkę narzędzi oraz korzyści płynących z ich zastosowania. Specjaliści firmy dobiorą odpowiedni sposób do obszaru, w którym Twoja firma się specjalizuje.

Saldeo

Wśród narzędzi, zwiększających efektywność procesów księgowych, warto wymienić aplikację Saldeo, umożliwiającą przesyłanie raportów między finansistą, a firmą, w której jest on zatrudniony. Program umożliwia wprowadzenie wielu systemów księgowych i rocznych podsumowań. Saldeo przekazuje właścicielom informacje na temat ich budżetu oraz zobowiązań finansowych.

Scanye

Innym, również popularnym narzędziem jest aplikacja Scanye, odczytująca dane z faktur i rachunków. Przy użyciu systemu można zatwierdzić kilkaset dokumentów w ciągu sześćdziesięciu minut. Nic dziwnego, że wiele firm korzysta z tej aplikacji. Scanye rozpoznaje tekst zeskanowanej faktury, a następnie za pomocą sztucznej inteligencji analizuje wszelkie możliwe błędy.

Usługi, które można zautomatyzować

Systemy IT wykonują obecnie wiele zadań z obszarów księgowości. Wśród nich warto wskazać:

– fakturowanie,
– przekazywanie raportów kosztowych,
– przekaz dokumentów do odpowiednich instytucji,
– archiwizację danych,
– mobilną księgowość.

Większość osób, zatrudnionych w dziale księgowości odczuwa znaczne odciążenie dzięki wprowadzeniu automatyzacji. Jej zaletami są m.in.

– dostępność online do dokumentów,
– polepszenie efektywności pracy,
– usprawnienie procesów decyzyjnych .

Z usprawnień IT w dziedzinie księgowości korzystają także klienci, którzy nie muszą długo czekać na profesjonalne doradztwo w sektorze ekonomii.. Nic dziwnego, że proces automatyzacji rozwija się i postępuje każdego dnia.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry