Jak naprawić WordPressa? Błędy w WordPressie

WordPress to często wybierany CMS do budowy i zarządzania stroną internetową. Popularnością cieszy się ze względu na duże możliwości modyfikacji strony, liczne szablony, wtyczki do różnych celów i intuicyjność w obsłudze. Oczywiście na zaletach WordPressa się nie kończy, ma bowiem też kilka wad, które czasem potrafią doprowadzić użytkownika do poirytowania.

Jak naprawić WordPressa? Błędy w WordPressie 1

Najczęstsze błędy w WordPress

WordPress przez swoją dużą popularność stał się niestety obiektem częstych ataków hakerskich, którzy niekiedy w łatwy sposób potrafią włamać się na stronę. Niestety stosując się do wszystkich zaleceń odnośnie bezpieczeństwa nie jesteśmy nigdy w stanie w 100% wyeliminować ryzyka ataku ze strony hakera. Warto jednak przede wszystkim:

  • wykonać kopię zapasową strony i przetrzymywać ją nie tylko na serwerze strony, ale również na własnym dysku, czy w chmurze
  • stosować skomplikowane hasła do danych dostępowych oraz nie podawać ich niezaufanym osobom
  • zabezpieczyć stronę przed spamem i botami za pomocą captchy

Oczywiście oprócz ataków hakerskich zdarzają się również awarie. Najczęstsze błędy WordPress to m.in. błędy wtyczek, błędy szablonu, błędy wynikające z braku zgodności z wersją języka PHP. Niestety często zdarza się, że zainstalowane wtyczki będą ze sobą kolidowały, zwracając błąd lub np. nowa wersja języka PHP nie będzie obsługiwana przez dany szablon. Niektóre z błędów mogą zaburzyć funkcjonowanie tylko nielicznych elementów na stronie np. niepojawiający się slider, a niektóre mogą zaburzyć całą stronę i czasowo wyłączyć ją z funkcjonowania. Ważna jest wtedy szybka naprawa WordPressa, gdyż czas to pieniądz w tym przypadku, duża przerwa może spowodować np. straty w sprzedaży, a jeśli strona jest pozycjonowana, to można utracić efekty z SEO.

Zobacz jak naprawić w WordPressie problem ze zdjęciami: https://siriuspro.pl/wordpress-zdjecia-sie-nie-wyswietlaja

Jak naprawić WordPressa?

Naprawa WordPressa to czasem nie lada wyzwanie i trzeba się natrudzić, żeby znaleźć przyczynę, a także rozwiązanie problemu. Przede wszystkim najważniejsze to tworzyć kopie zapasowe strony cyklicznie i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, wtedy w każdym momencie możemy przywrócić ostatnio działającą wersję strony. Kolejną rzeczą, którą warto robić, by uniknąć niepotrzebnych błędów w WordPressie, to korzystać przede wszystkim ze sprawdzonych wtyczek, a także ograniczyć ich ilość do niezbędnego minimum. Jednak, gdy już awaria zdarzy się i wyskoczą nam na ekranie błędy WordPress, należy ze zrozumieniem czytać pojawiające się komunikaty, które mogą wskazać np. w której linijce, w jakim pliku występuje błąd. Jeśli pomimo ciągłych prób nie uda nam się naprawić błędów, można posłużyć się ostatnim backupem strony.

Przeczytaj także: https://siriuspro.pl/wordpress-tworzenie-strony-krok-po-kroku

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top