Jak oglądać polską telewizję w Wielkiej Brytanii?

Wielu Polakom, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii, brakuje polskiej telewizji. W ofertach lokalnych dostawców TV nie ma polskich programów. Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba zrezygnować z oglądania stacji z ojczyzny.

Brak polskich programów telewizyjnych w innych krajach jest dla sporego grona osób dużym problemem. To nie tylko kwestia znajomości języka angielskiego, który u emigrantów nie zawsze jest na najwyższym poziomie, ale również chęci oglądania ulubionych programów, na przykład seriali czy też wiadomości z kraju.

W pakietach oferowanych przez brytyjskich dostawców mediów na próżno szukać popularnych polskich stacji telewizyjnych, na przykład takich jak TVP, Polsat czy TVN, nie mówiąc już o tych pomniejszych. Wprawdzie niekiedy dostępna jest TVP Polonia, ale oferowane przez nią programy nie zainteresują każdego emigranta. Zatem, jak można podłączyć się do polskiej telewizji w UK?

Polska telewizja na Wyspach przez satelitę

Jak oglądać polską telewizję w Wielkiej Brytanii? 1Najprostszym sposobem na korzystanie z polskich programów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii jest zakupienie i zamontowanie dekodera wraz z anteną satelitarną do odbioru sygnału. Dzięki temu można korzystać z wielu programów TV dostępnych standardowo w pakietach w Polsce, na przykład takich jak TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TVN24, Polsat, 4, PoloTV, HBO, Canal +, Cinemax, AXN, Polsat Cafe, Polsat Play w ramach telewizji NC+ oraz Polsatu Cyfrowego.

Wybór pakietów z programami jest podobny jak w Polsce i można znaleźć atrakcyjne oferty w cenie już około 10-20 złotych za miesiąc.

Aby skorzystać z tej oferty, nie trzeba wcale udawać się do Polski, aby tam podpisać umowę i uzyskać niezbędne wyposażenie. Można skorzystać z usług firm, które zajmują się pośrednictwem w tej kwestii – wtedy podpisujemy umowę z taką firmą i to ona zapewnia nam kompleksową obsługę w ramach dostawy i montażu dekodera i anteny.

Usługi tego rodzaju oferuje między innymi firma Fix-Sat, która działa w Londynie. Klienci posiadają do dyspozycji szeroką gamę pakietów do wyboru w przystępnych dla każdego cenach. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www,polska-telewizja.co.uk.

Polska telewizja w Wielkiej Brytanii – na kartę czy abonament?

Osoby zainteresowane odbiorem polskiej telewizji na Wyspach Brytyjskich mogą zdecydować się na jedną z dwóch opcji umowy – telewizję na kartę albo na standardowy abonament. Co warto wybrać?

Telewizja na kartę przypomina płatności pre-paid w telefonach komórkowych na kartę. Jeśli chcemy z niej korzystać, po prostu doładowujemy konto odpowiednią kwotą. Oferta na abonament wymaga regularnej płatności co miesiąc zgodnie z cennikiem wybranego pakietu.

Oferta telewizji na kartę jest wygodniejsza od abonamentu. Nie wymaga od klienta podpisywania umowy. W jej ramach można korzystać z podstawowego pakietu bez opłat, ale aby uzyskać dostęp do szerszej gamy programów trzeba doładować kartę wskazaną sumą. Ceny zaczynają się już od 10 złotych miesięcznie, dlatego oglądanie telewizji na kartę nie jest związane z wysokimi wydatkami.

Z kolei oferta abonamentowa jest lepszym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą mieć stały dostęp do pełnej palety różnych programów telewizyjnych – także w niskich cenach. Warto zdecydować się na nią wtedy, gdy mieszkamy stale pod jednym adresem. Przed podpisaniem umowy zaleca się także uzyskać zgodę od właściciela nieruchomości.

Podsumowując, polską telewizję z satelity można również oglądać w Wielkiej Brytanii. Wystarczy skorzystać z usług firm, które w tym zakresie zapewniają kompleksową i fachową obsługę i wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę na abonament albo na kartę.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top