Jak tworzyć dobre treści na strony internetowe

Jak sprawić, aby pozycja naszej strony internetowej wzrosła w wynikach wyszukiwania? Bardzo mogą nam w tym pomóc dobre i merytoryczne treści i artykuły. Dobry kontent w krótkim okresie czasu pozwoli nam na zwiększenie widoczności witryny oraz nasyci ją frazami kluczowymi a w dłuższej perspektywie może zwiększyć ruch na stronie a nawet pomóc pozyskać linki zewnętrzne.

Jak tworzyć dobre treści na strony internetowe 1

Jak sprawić, aby pozycja naszej strony internetowej wzrosła w wynikach wyszukiwania? Bardzo mogą nam w tym pomóc dobre i merytoryczne treści i artykuły. Dobry kontent w krótkim okresie czasu pozwoli nam na zwiększenie widoczności witryny oraz nasyci ją frazami kluczowymi a w dłuższej perspektywie może zwiększyć ruch na stronie a nawet pomóc pozyskać linki zewnętrzne. Wskazujemy w artykule na co zwrócić uwagę i co warto uwzględnić tworząc treści tak aby zainteresować zarówno odbiorcę artykułu ale również wyszukiwarkę. Oba te aspekty są ważne jeżeli chodzi o pozycjonowanie stron na których mają się znaleźć nasze teksty.

Analiza odbiorców

Przygotowując teksty na stronę internetową, należy zastanowić się, kto znajduje się w grupie odbiorców danego artykułu. Trzeba również przeanalizować jakiego rodzaju informacje są przez nich poszukiwane, jaki język trafia do danej grupy odbiorców i dlaczego oraz jakiego rodzaju fraz kluczowych należy użyć.

Rodzaje treści

Spora część trendów odnośnie tworzenia treści odnosi się do zagłębiania poruszanych na stronie internetowej zagadnień. Chodzi tutaj zarówno o wątki główne, jak i poboczne. Zawarcie tego typu treści w witrynie przyczyni się do wzrostu jej oceny przez wyszukiwarkę. W jaki sposób można poszerzyć dany temat? W tym celu warto pisać teksty zawierające minimum 2-3 tys. zzs a najlepiej nie zwracać uwagi na ilość ale na jakość i aby teksty merytorycznie wyczerpywały dany, poruszamy temat. Dodatkowo, na stronie internetowej znaleźć mogą się różnego rodzaju poradniki oraz przewodniki, które pozwolą nam na dogłębną analizę wokół danego zagadnienia.

Budowanie zainteresowania

Kolejny kluczowy trend w zakresie tworzenia optymalnych treści na strony internetowe odnosi się do działań mających na celu zainteresowania użytkownika treściami. Jak bowiem pokazują statystki, znacząca część użytkowników opuszcza stronę w przeciągu pierwszych kilku sekund, nie znajdując nic interesującego. Ciekawy i wciągający artykuł to nie tylko kontent zoptymalizowany pod wyszukiwarkę. To także treść, która zainteresuje wielu odbiorców i może skłoni nawet do podlinkowania w innym miejscu w sieci.

Grafika

Przygotowując treści warto również zadbać o oprawę graficzną. Wykorzystanie ładnych, estetycznych zdjęć czy infografik zachęci bardziej odbiorców do zapoznania się z prezentowaną treścią. Zgodnie z wynikami badań, tego typu materiały graficzne są w stanie wielokrotnie zwiększyć czas spędzony na stronie w porównaniu z tekstami ich pozbawionymi.

Przejrzystość

Niezwykle ważną kwestią jest również odpowiednie sformatowanie treści pod SEO tak, aby kluczowe informacje były odpowiednio wyróżnione. Teksty warto podzielić na czytelne bloki i zastosować w nich numeracje, wypunktowania, statystyki oraz wykresy. By treści znajdujące się na stronie internetowej były czytelne, przekazywać powinny one wszystkie niezbędne informacje w sposób zrozumiały, przejrzysty, prosty oraz logiczny.

Autor: EMM8 Kompleksowe Rozwiązania Internetowe

Tworzenie stron dla lekarzy

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry