Jak urządzić małą kuchnię? Poznaj proste rozwiązania

Urządzanie małych pomieszczeń to zazwyczaj największe wyzwanie. Najtrudniejszym zadaniem jest przemyślane zagospodarowanie całej wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki oraz gotujemy – musi być to więc miejsce przestrzenne i funkcjonalne. Sprawdź, jakie rozwiązania zastosować w małych pomieszczeniach.

Jak urządzić małą kuchnię? Poznaj proste rozwiązania 1

Wybierz jasne kolory optycznie powiększające kuchnię

Małe pomieszczenia najlepiej wyglądają w jasnych kolorach, które optycznie powiększają wnętrze. W kuchni najlepiej sprawdzają się klasyczne kolory: biel i beż. W nowoczesnych wnętrzach stawia się na minimalizm, który wzbogacony jest kolorowymi dodatkami. W kuchni świetnie sprawdzą się kolorowe doniczki na zioła, pojemniki na przyprawy czy płytki z ciekawym dekorem.

Wybierając meble do kuchni, warto również postawić na te w jasnych kolorach. Jasne fronty mebli lub te przeszklone najlepiej sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. W kuchniach, gdzie jest więcej przestrzeni, można postawić na klasyczne drewno, które jest stylowe i eleganckie. Dla fanów nowoczesnych wnętrz polecane są meble z frontami na wysoki połysk.

Meble na każdą kieszeń

Urządzanie kuchni wiąże się zazwyczaj z jednym z największych wydatków podczas remontu w mieszkaniu, ale tylko pozornie. Największy koszt dotyczy bowiem mebli, które są przygotowywane pod wymiar kuchni. Dobrą alternatywą jest wybór nieco tańszych mebli, które świetnie można zagospodarować w każdym pomieszczeniu. Sklep internetowy Meble za grosze to najlepsze rozwiązanie dla osób, które poszukują tanich mebli, jednocześnie w bardzo dobrej jakości.

Wybierając meble do kuchni, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na blat roboczy, który jest najczęściej wykorzystywany do przygotowywania potraw. Nie można zapomnieć również o przestronnych szafkach, które muszą pomieścić sprzęt kuchenny oraz zastawę obiadową. Wybór odpowiednich mebli sprawi, że kuchnia będzie miejscem przestrzennym i ekonomicznym.

Z czego warto zrezygnować?

Ograniczone miejsce w kuchni wiążę się z kompromisem i rezygnacją z mebli czy sprzętu kuchennego. Mimo wszystko w prosty sposób można zwiększyć ilość dostępnego miejsca i zyskać na przestrzeni. Co warto zastosować?

Wybierając zlew, warto wybrać ten z jedną komorą, jest on świetną alternatywą dla dużego, dwukomorowego zlewu, który niepotrzebnie zajmuje miejsce. Jeśli w kuchni nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni warto zrezygnować ze stołu. Można ewentualnie zamontować składany blat, który będzie służyć zarówno jako miejsce do spożywania posiłków, jak i blat roboczy. Wybierając ekonomiczne rozwiązania do kuchni, warto więc posłużyć się własną wyobraźnią i kreatywnością, bowiem na każde, nawet najmniejsze pomieszczenie znajdzie się dobry sposób na jego funkcjonalne zagospodarowanie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top