Jak wnioskować o pożyczkę online? O czym warto pamiętać?

Szybkie pożyczki internetowe są niezwykle wygodne – procedura została okrojona do minimum i nawet po kwadransie możesz cieszyć się potrzebnym zastrzykiem gotówki. Jednak nie oznacza to, że należy wnioskować o pożyczkę impulsywnie. Zobacz, o czym warto pamiętać przed złożeniem wniosku!

Jak wnioskować o pożyczkę online? O czym warto pamiętać? 1

Czy stać mnie na tę pożyczkę?

Zanim złożysz wniosek o pożyczki online, zastanów się, czego potrzebujesz i na co Cię stać. Koniecznie przeanalizuj swój budżet domowy i zobacz, jakie masz możliwości spłaty. Czy jest to 200 zł miesięcznie? Czy 1000 zł? A może tylko 50 zł? Pamiętaj, by nie obciążać się ratami do poziomu przekraczającego Twój komfort finansowy. Zostaw sobie bufor finansowy na nieoczekiwane wydatki, by nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Rozłóż pożyczkę na tyle rat, ile potrzebujesz, żeby spłacać ją wygodnie i bez stresu, że nie wyrobisz się w terminie albo że zabraknie Ci na inne ważne zobowiązania (czynsz, rachunki, czesne itd.). Warto pamiętać, że im więcej rat, tym wyższe koszty pożyczki, jednak im niższe raty – tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz mieć trudności z ich terminową spłatą. Dlatego czasem lepiej dopłacić trochę do świętego spokoju, tym bardziej że odsetki karne za spóźnienie są relatywnie wysokie.

Jeśli z analizy wychodzi Ci, że pożyczka przez Internet będzie dla Ciebie dużym obciążeniem – zmniejsz wnioskowaną kwotę.

Czy to korzystna oferta?

Kiedy już wiesz, ile chcesz pożyczyć i na jakich warunkach, porównaj ze sobą oferty różnych firm. Pożyczki przez Internet mają – w zależności od ustaleń pożyczkodawcy – bardzo różne oprocentowanie i bardzo różne koszty dodatkowe. Kieruj się jak najniższym RRSO – ono wskazuje, która pożyczka jest tańsza.

Na stronie rankingu pożyczek znajdziesz najlepsze pożyczki online wraz z informacjami, ile pieniędzy możesz pożyczyć, na jak długo i ile wynosi RRSO oraz co składa się na koszty pożyczki. Przeanalizuj te oferty i wybierz najlepszą.

Jak należy wnioskować o szybkie pożyczki internetowe?

Wnioski o pożyczki przez Internet składa się bez wychodzenia z domu – online. Wystarczy, że przygotujesz swój dowód osobisty i będziesz mieć konto w banku oraz naładowany i włączony telefon, na wypadek gdyby ktoś chciał potwierdzić podane przez Ciebie informacje albo o coś dopytasz.

Całość trwa kilka minut. Wypełnij wniosek, podając swoje dane osobowe i kontaktowe oraz informacje o dochodach. Nie powinien sprawić Ci kłopotu. Następnie zaczekaj cierpliwie na jego rozpatrzenie. Decyzję pożyczkową dostaniesz prawie natychmiast, a chwilę później pieniądze zostaną wypłacone na Twoje konto.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry