Jak wybierać laptopy poleasingowe?

Poszukiwanie nowego komputera do domu czy firmy to często szukanie jak najlepszego rozwiązania przy założonym budżecie. Niektórzy od razu zakładają, że chcą kupić nowy sprzęt, a inni szukają lepszego wyjścia czyli chcą znaleźć sprzęt używany, ale o lepszych parametrach niż nowy. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup laptopa poleasingowego. Zobaczmy, jak go wybrać, żeby być zadowolonym z zakupu.

Jak wybierać laptopy poleasingowe? 1

Parametry techniczne

Podstawowym kryterium wyboru laptopa, niezależnie od tego, czy będzie to sprzęt nowy czy używany, są jego parametry techniczne. Chodzi tu przede wszystkim o rodzaj procesora, ilość pamięci RAM, pojemność twardego dysku, rodzaj zastosowanej karty pamięci czy rozdzielczość i rozmiar ekranu. W sytuacji, gdy laptop ma służyć jedynie do zwyczajnej pracy biurowej, to część z tych parametrów nie jest aż tak istotna. Inaczej jednak dzieje się wtedy, gdy laptop ma być wykorzystywany do pracy nad oprogramowaniem wymagającym lepszego procesora, wydajności karty graficznej czy lepszego ekranu.

W wielu przypadkach w tej samej cenie można znaleźć laptopy poleasingowe, które pod względem zastosowanego w ich wnętrzu osprzętu biją na głowę laptopy nowe dostępne w sklepie. Wynika to z tego, że do leasingu są wybierane produkty z najwyższej półki, bo firmom zależy na tym, by ich pracownicy mieli sprzęt najwyższej jakości. Po 2-3 latach, bo tyle zwykle trwa leasing, laptopy te są wymieniane na nowsze, a te poleasingowe trafiają na rynek wtórny. Nadal jednak mają sporą przewagę nad laptopami nowymi z najniższej, a czasem i średniej półki cenowej.

Gdzie szukać dobrych laptopów poleasingowych?

Wbrew pozorom szukanie dobrego sprzętu poleasingowego nie jest takie trudne, jak się może wydawać. Nie warto szukać laptopów poleasingowych na portalach ogłoszeniowych u nieznanych sprzedawców, bo to bardzo niepewne źródło. Taki sprzedawca nie da gwarancji na sprzęt, co w przypadku laptopów używanych, nawet tych z najwyższej półki, jest naprawdę istotnym argumentem przemawiającym za decyzją o ich zakupie.

W Warszawie laptopy poleasingowe oferuje wiele wyspecjalizowanych firm, takich jak Laurem.pl. Warto skorzystać z ich oferty, gdyż oferują one laptopy poleasingowe sprawdzone przez specjalistów. Do większości sprzedawanych laptopów dodają oni również 24 miesięczną gwarancję, co znacząco obniża ryzyko kupna sprzętu używanego. Dzięki temu rozwiązaniu można kupić laptop o świetnych parametrach technicznych w cenie dużo niższej niż jego bliźniaczy nowy model.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry