Jak wybrać dobre biuro księgowe?

Posiadanie firmy, niezależnie od jej charakteru i tego w jakiej branży działa, związane jest z koniecznością prowadzenia księgowości. I chociaż wielu przedsiębiorców decyduje się albo na samodzielne jej prowadzenie, albo na system księgowości online, większość pozostaje wiernymi biurom rachunkowym. Jak je wybrać, by podjąć faktycznie słuszną decyzję?

ib-600x400-lokaty-4Nie da się ukryć, że korzystanie z usług biura księgowego ma wiele zalet. To przede wszystkim możliwość skoncentrowania się na faktycznej działalności przedsiębiorstwa, co pozwala na dynamiczny rozwój biznesu. Problem w tym, że nie wszystkie firmy rachunkowe świadczą usługi na wysokim poziomie. Dlatego tak ważne jest, by wybrać dobre biuro księgowe, które będzie służyło przede wszystkim swojemu klientowi.

1. Zaufaj doświadczeniu

Swoją pozycję każde biuro rachunkowe buduje na podstawie doświadczenia. Nie chodzi tutaj wyłącznie o praktykę liczoną w latach, a przede wszystkim liczbę obsłużonych przedsiębiorstw. Tax Care ma na swoim koncie ponad 44 tysiące abonamentowych klientów, co świadczy o ich doświadczeniu. Mają za sobą bowiem wiele rozpatrywanych przypadków, które mogą wystąpić także i w twojej firmie. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że specjaliści poradzą sobie z nimi bez najmniejszego problemu.

2. Zaufaj opiniom innych przedsiębiorców

Nie ma to jak ocena funkcjonowania biura rachunkowego przez samych klientów. Dlatego też warto postawić na specjalistów cieszących się zaufaniem. Przed podjęciem decyzji o współpracy, dobrze jest więc zapoznać się z opiniami innych firm. Z pewnością ułatwi to właściwy wybór.

3. Sprawdź dostępność usług

Jeżeli chcesz mieć pewność, że konkretne biuro rachunkowe będzie ci odpowiadać, sprawdź dostępność usług. Musisz wiedzieć, że nie każda firma księgowa zajmuje się obsługą spółek, spółdzielni czy fundacji i stowarzyszeń, a w efekcie nie prowadzi księgowości pełnej. Jeżeli twoja firma to jednoosobowa działalność gospodarcza nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na współpracę. Jednak w przypadku, gdy zakładasz spółkę albo planujesz to zrobić w przyszłości, musisz liczyć się z koniecznością zmiany biura rachunkowego. A to zwykle pochłania sporo czasu – poszukiwania firmy księgowej musisz rozpocząć od nowa.

4. Pakiet usług dodatkowych

 Nie zawsze wystarczy, by biuro rachunkowe ograniczało się do księgowości. Dobrze, jeśli świadczy również dodatkowe usługi. Jak pokazuje doświadczenie Tax Care, przedsiębiorcy mają coraz większe oczekiwania i potrzebują specjalistycznego wsparcia.

Biuro księgowe powinno świadczyć usługi m.in. w zakresie optymalizacji podatkowej. Dzięki temu przedsiębiorca może w sposób całkowicie etyczny obniżać podstawę opodatkowania, a tym samym i wysokość podatków. Nie da się ukryć, że to korzystna opcja – szczególnie, że każda firma szuka różnych możliwych sposobów na oszczędności.

Dobrze, jeśli biuro rachunkowe posiada w swoim zespole nie tylko księgowych, ale także specjalistów od finansów i bankowości. Dzięki temu może pomóc w doborze optymalnych rozwiązań, pozwalających zdobyć dodatkowe wsparcie finansowe na inwestycje, rozwój czy bieżącą działalność. Specjalista do spraw bankowości pomoże np. również w wyborze produktów, które pozwalają na zdeponowanie wolnego kapitału. Najczęściej wybór pada na lokaty jako bezpieczne rozwiązanie. W ramach współpracy specjalista może również doradzić lokaty dla klientów indywidualnych z korzystnym oprocentowaniem, np. lokata Happy Plus czy inne.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry