Jak wybrać dobry hosting www?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele ofert, jeśli chodzi o hosting www. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one są godne uwagi. Aby wybrać dobry hosting www, trzeba wiedzieć, na co zwracać przy tym uwagę.

Aby uruchomić jakąkolwiek stronę internetową, potrzebna jest nie tylko domena, ale także serwer, na którym umieścimy pliki związane z naszym serwisem. Dostęp do serwera najłatwiej uzyskać, wykupując odpowiedni hosting www. Taką usługę oferuje wielu dostawców. Zanim wybierzemy hosting www, warto dokładnie przeanalizować kilka ofert. Trzeba przy tym podkreślić, że cena hostingu nie powinna być decydującym wyznacznikiem, gdy planujemy uruchomić komercyjny projekt online, który ma działać niezawodnie i szybko. Skoro nie cena, to w takim razie, co może być ważne przy wyborze hostingu www? Najlepiej zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

1. Hosting www w pakiecie

Zamiast kupować różne usługi oddzielnie, lepiej poszukać oferty, w ramach której możemy nabyć hosting www w pakiecie z innymi produktami. U niektórych usługodawców (np. Domeny.pl) można z pakietem hostingowy zarejestrować domenę, zyskać certyfikat SSL, rozszerzony backup, sitelock itd.

2. Limity hostingu www

Kolejna ważna kwestia to limity przypisane do danego hostingu www. Mogą one odnosić się do różnych kwestii. Mamy więc limity odnośnie do liczby domen i baz danych, jakie można uruchomić w danym planie hostingowy, limit plików przechowywanych na serwerze (dostępna powierzchnia dysku). To jednak nie wszystko. Należy także zwrócić uwagę na limit transferu danych (ten dokonuje się na przykład przy każdym wejściu użytkownika na naszą stronę). Im większy serwis www i bardziej popularny, tym większy limit danych będzie nam potrzebny. Niektórzy dostawcy udostępniają jednak hosting bez limitu transferu.

3. Gdzie usługodawca przechowuje dane?

Im bliżej użytkowników znajduje się serwer przechowujący dane, tym szybciej będzie działał nasz serwis internetowy. Jeśli nastawiamy się na polskich użytkowników, powinniśmy szukać dostawcy, który ma swoje Data Center w naszym kraju (np. wspomniana już firma Domeny.pl ma centrum danych w Krakowie).

Jak wybrać dobry hosting www? 1

4. Czy możliwe jest przetestowanie usługi?

Dobry usługodawca, który dostarcza wysokiej jakości produktów, nie boi się ich udostępniać testowo za darmo. Dotyczy to również hostingu www. Jeśli nie wiemy, czy wybrany plan hostingowy rzeczywiście jest dla nas odpowiedni, warto sprawdzić, czy taki pakiet można za darmo przetestować. Jeśli już usługodawca udostępnia taką opcję, najczęściej daje na testowanie 14 dni.

5. Jakie jest wsparcie techniczne?

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na wsparcie techniczne, jakie oferuje usługodawca. Z jednej strony należy zainteresować się tym, jak często jest robiony backup naszych danych, a z drugiej – w jakich godzinach i w jakich dniach działa infolinia technicznego wsparcia.

Wybór odpowiedniego hostingu www nie powinien być dziełem przypadku, ale musi być przemyślaną decyzją. Przeanalizowanie powyższych kwestii znacznie ułatwi znalezienie dobrej usługi hostingowej.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry