Jak wybrać fotel biurowy i kiedy dobrą propozycją okaże się oferta marki Halmar?

Obecnie krzesła biurowe to nie tylko domena samych biur, lecz również licznych domów i mieszkań, gdzie od ponad roku odbywa się praca zdalna. To zwłaszcza w prywatnej przestrzeni często poszukuje się stosunkowo tanich, ale jednocześnie solidnych foteli biurowych, by z jednej strony, nie generować dodatkowych kosztów dla domowego budżetu, z drugiej natomiast, by zapewnić sobie odpowiednie warunki pracy, zdrowe dla naszych pleców i kręgosłupa.

Jak wybrać fotel biurowy i kiedy dobrą propozycją okaże się oferta marki Halmar? 1

Niestety, do tej pory wiele osób nie wyposażyło się w odpowiednie narzędzia do pracy zdalnej, do których można dołączyć również fotele biurowe. Chociaż nic nie wskazuje na to, by praca zdalna zupełnie zniknęła z naszego życia – w końcu wiele firm chce przenieść się nie na pracę w biurze, lecz na model hybrydowy – wiele osób cały czas odkłada zakup fotela biurowego czy biurka. Niestety, praca w niewłaściwych warunkach może być olbrzymim obciążeniem dla naszego kręgosłupa, a jej konsekwencji nie zawsze będą widoczne od razu.

Czy dobry fotel biurowy musi być drogi?

Nie, nawet tanie fotele biurowe będą odpowiednie do pracy zdalnej, przy czym ich cena może wynosić nawet od 300 do 500 zł, czyli naprawdę niewiele. Zazwyczaj nie ma sensu decydować się na najtańsze, często marketowe modele w cenie 100 czy 150 zł, gdyż one mogą okazać się dużym rozczarowaniem, jednak cena 300 zł pozwala już na zakup dość podstawowego, ale naprawdę solidnego fotela biurowego.

Oczywiście, droższe modele często będą lepiej wykonane, jednocześnie oferują więcej opcji regulacji, co finalnie przełoży się na lepszy komfort pracy, dlatego zawsze warto rozważyć zakup droższego fotela, o ile domowy budżet nam na to pozwala.

Ergonomia i elementy regulowane fotela biurowego

Kiedy chcemy zakupić odpowiedni do pracy fotel biurowy, konieczne jest zwrócenie uwagi na jego ergonomiczność, czyli dopasowanie do naszego ciała i jego specyfiki. W praktyce możemy poszukiwać fotela o ograniczonych opcjach regulacji, który będzie do nas dopasowany, co jest dość trudne, albo poszukiwać fotela z jak największą ilością opcji regulowanych, co jest znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy fotel zamierzamy kupić online.

Podstawą jest regulowana wysokość, jednak warto poszukiwać, nawet w niewielkich budżetach, takich foteli biurowych, które będą posiadać również regulowane podłokietniki. W cenie około 500-600 zł można znaleźć modele, które dodatkowo będą posiadały nawet regulowany zagłówek oraz poduszkę lędźwiową, w modelach tańszych warto zwracać uwagę, aby opcje te były dostępne, jednak w nieregulowanej wersji, co często jest jednak i tak znacznie lepszym rozwiązaniem, niż ich brak.

Konieczne jest zwrócenie uwagi na mechanizm danego fotela – ma być on nie tylko solidny, ale również dobrze, aby był zaawansowany. Pożądanym rozwiązaniem jest opcja bujania się oparcia a dodatkowo możliwość jego zablokowania w dowolnej pozycji, chociaż opcje te niekoniecznie będą dostępne w przypadku tańszych krzeseł biurowych.

Ważne jest również oparcie i siedzisko – muszą być one wygodne, najlepiej, aby były profilowane, a dodatkowo siedzisko nie może być osadzone ani zbyt głęboko, ani płytko. Powinno być również na tyle duże, by podczas siedzenia w danym fotelu, siedzisko sięgało nam do około ¾ naszego uda.

Na koniec istotny jest również materiał, z którego fotel jest wykonany – w niskich budżetach nie ma co liczyć na skórę naturalną, jednak najlepszą alternatywą niekoniecznie jest skóra ekologiczna. Ta, z racji tego, że będzie wykonana z materiału sztucznego, nie będzie przepuszczała powietrza, więc w miesiącach letnich będzie ona potęgowała pocenia się naszych pleców. Dodatkowo nie zawsze jest to rozwiązanie trwałe.

Jak wybrać fotel biurowy i kiedy dobrą propozycją okaże się oferta marki Halmar? 2

Często lepszą opcją są fotele wykonane ze specjalnej membrany, która będzie idealnie wentylowała nasze plecy i pozwalał powietrzu swobodnie przepływać, co idealnie sprawdzi się w lecie, zwłaszcza w domowych biurach, gdzie często nie możemy liczyć na klimatyzację. Dodatkowo jest to opcja i estetyczna, i wytrzymała. Membrana bardzo często wykorzystywana jest nawet w tańszych fotelach biurowych i jak najbardziej możemy zarekomendować takie rozwiązanie, gdy nasz budżet jest ograniczony. Jeżeli jest inaczej, oczywiście warto rozważyć fotele w całości lub częściowo wykonane z naturalnej skóry.

Kiedy warto stawiać na krzesła i fotele biurowe marki Halmar?

Marka Halmar obecna jest na rynku od ponad 30 lat, i oferuje ona nie tylko krzesła i fotele biurowy – to tylko element jej szerokiej oferty. Marka ta będzie znajdowała się w gronie zainteresowania zwłaszcza tych osób, które mają niskie budżety, gdyż jej podstawowe fotele biurowe często kosztują mniej, niż 300 zł. W tej cenie otrzymujemy produkt solidny, choć często podstawowy, jednak pewnych ograniczeń nie da się uniknąć w tej półce cenowej.

Sprawdź fotele młodzieżowe Halmar

Fotele marki Halmar, pomimo tego, że są tanie, oferują wysoką jakość, dobre materiały, dokładne spasowania, a dodatkowe często oferują podstawowe funkcje regulacji i dostosowywania fotela do naszych własnych preferencji.

Produkty marki Halmar produkowane są i w Polsce, i w innych, często azjatyckich krajach (co również wpływa na możliwość oferowania wysokich jakościowo produktów w niższych cenach), jednocześnie sprawia to jednak, że oferta marki jest bardzo szeroka.

Halmar oferuje również fotele biurowe bardzo wysokiej jakości, w budżecie powyżej 1000 zł, jednak i tak w tej cenie są to propozycje bardzo konkurencyjne wobec innych foteli na rynku z podobnej półki cenowej.

Fotele i krzesła marki Halmar można kupić w sklepie internetowym E-krzeslo.com.pl.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry