Jak wybrać idealne fotele do domu i biura?

Wielogodzinna praca w biurze nie tylko obciąża umysł, bo wymaga koncentracji, szerokiej wiedzy dotyczącej branży, w której pracujemy, ale także wiąże się ze znacznym wysiłkiem fizycznym. Siedzenie w jednej pozycji przez kilka godzin w ciągu dnia może szybko przynieść negatywne skutki w postaci bólu głowy, szyi, odcinka lędźwiowego kręgosłupa, a także ud, łydek i stóp. Nowoczesne fotele jednak zapewniają taki komfort, którego jeszcze przed laty nie sposób było doświadczyć. W pracy, w biurze czy w domowym gabinecie są po prostu niezastąpione.

Fotele do każdej pracy

Każda praca wymaga odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni, a także użycia odpowiednich narzędzi. W biurze takim narzędziem będzie przede wszystkim odpowiednie siedzisko. Wygodny fotel wykonany z wysokiej jakości tworzyw powinien dodatkowo być dopasowany do trybu życia użytkownika. Osoba, która przede wszystkim prowadzi długie rozmowy telefoniczne, powinna mieć fotel z wysokim, odchylanym oparciem i zagłówkiem.

Pracownik, który większość czasu spędza przed komputerem, nie odczuje dyskomfortu, kiedy jego fotel będzie miał podłokietniki i wygodne siedzisko. Te same atuty przydadzą się każdej osobie wykonującej prace biurowe, polegające na pisaniu i analizie dokumentów. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem może być fotel z podnóżkiem, ponieważ wielogodzinne siedzenie z nogami opartymi o podłogę, może zaburzyć funkcjonowanie układu krwionośnego. Uniwersalnym fotelem, takim, który sprawdzi się w przypadku pracy wymagającej częstej zmiany pozycji, będzie fotel kubełkowy z wygodnym oparciem. Pracownik recepcji, który często zmienia wysokość fotela, nie będzie odczuwał silnego zmęczenia pod koniec dnia pracy, jeśli będzie miał wysokie oparcie z zagłówkiem oraz podłokietniki.

W Altavola Design nietrudno znaleźć mebel do każdego biura. To tutaj gromadzimy najciekawsze projekty światowych designerów, którzy meble traktują jak przedmiot z dziedziny sztuki. Użytkowe, a jednocześnie piękne fotele do domu i biura dostępne są w wielu kolorach i formach, pozwalając na ciekawe zaaranżowanie każdej przestrzeni.

Fotel z podnóżkiem

Fotel Snug z podnóżkiem przede wszystkim sprawdzi się w prywatnym biurze, w salonie, w eleganckim gabinecie, w którym użytkownik zostaje także po godzinach lub w holu recepcji. Wyróżnia go nowoczesny design, w którym wykorzystano wełnę kaszmirową z modnym, minimalistycznym wręcz kształtem nóg. Swoje piękno zawdzięcza także wykonanym z troską o każdy szczegół wykończeniom i umożliwia nieograniczoną możliwość zastosowania go w wielu wnętrzach.

Jak wybrać idealne fotele do domu i biura? 1

Źródło: altavola-design.pl

To nie tylko fotel do pracy przy biurku, ale znakomity model mebla do pracy koncepcyjnej lub służący wypoczynkowi. Fotel Snug z podnóżkiem zaprojektowany został już w 1947 roku, a pasuje zarówno do wnętrz w stylu retro, jak i loftowych lub hi-tech. Doceniają go miłośnicy oryginalnego wzornictwa, którzy traktują meble jak funkcjonalne dzieło sztuki.

Fotel Jajo – klasyka wygody

Oto model fotela, który od 60 lat działa na wyobraźnię architektów, projektantów wnętrz, a użytkownikom pozwala na odczuwanie pełnego komfortu podczas wielogodzinnej pracy. Fotel Jajo idealnie wpasuje się w nowoczesny i retro wygląd salonu lub gabinetu w mieszkaniu prywatnym, jak i kancelarii, biura projektowego, czy innego miejsca pracy, w którym liczy się maksymalny komfort i wyjątkowy wystrój.

Jak wybrać idealne fotele do domu i biura? 2

Źródło: altavola-design.pl

Zaprojektowany w Kopenhadze fotel Jajo to jednak nie tylko świetny pomysł designerów, ale także najlepsza jakość wykonania. Siedzisko zostało wykończone tworzywem imitującym naturalną skórę i osadzone jest na nodze w chromowanego metalu. Fotel jest obrotowy, ma funkcję kołyski z możliwością blokady, dlatego sprzyja nie tylko pracy, ale także beztroskiemu wypoczywaniu.

Fotel pokryty białą skórą

Przepiękny, elegancki, ale też niezwykle funkcjonalny fotel, w którym siedzisko wykonano ze skóry, będzie wygodnym meblem do biura w stylu minimalistycznym, loftowym i industrialnym, chociaż projektanci zapewniają, że sprawdzi się też we wnętrzach w stylu skandynawskim. Klasyczny kształt fotela z wysokim oparciem, podłokietnikami oraz regulowanym siedziskiem zamontowanym na obrotowej nodze zapewnia maksymalną wygodę podczas siedzenia.

Jak wybrać idealne fotele do domu i biura? 3

Źródło: altavola-design.pl

Kółka pozwalają na swobodne przemieszczenia się bez szkody dla podłogi, a klasyczna, jasna tapicerka dodaje meblowi lekkości. Fotel ze skórzanym siedziskiem to idealne uzupełnienie nie tylko do biura, ale także do domowego gabinetu, w którym wygląd zestawu do pracy jest równie ważny, jak jego funkcjonalność. Pomysłodawcy i producenci tego mebla zadbali o to, by wykonany został z bardzo trwałych materiałów, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na każdy detal. Jak zawsze, w przypadku foteli liczy się także wygoda użytkownika. Całość wydaje się lekka, ale jest niezwykle stabilna.

Wysokie oparcie zapewnia komfort plecom na każdym odcinku kręgosłupa, a podłokietniki stanowią podparcie dla ramion podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem. Siedzisko można dowolnie regulować, dlatego w fotelu siedzieć może osoba wysoka oraz niska. Wysokość fotela powinna pozwalać na to, by stopy użytkownika były swobodnie oparte na podłodze.

Zobacz również inne nowoczesne fotele do biura i mieszkania: http://inwestujemywprzyszlosc.pl/biuro/nowoczesne-fotele-do-biura-i-mieszkania/

Fotel biurowy z siatką

Fotele, których siedziska wykonane są z siatki, są modelami idealnie wpasowującymi się w niewielkie pomieszczenia. Tam, gdzie duży fotel wykonany ze skóry lub tkaniny optycznie pomniejszy wnętrze i sprawi, że miejsce do pracy wyda się przytłoczone dużymi meblami, taki model designerskiego fotela sprawdzi się znakomicie.

Jak wybrać idealne fotele do domu i biura? 4

Źródło: altavola-design.pl

Biała siatka zawieszona między dwoma metalowymi profilami zapewnia jednak maksymalną wygodę, idealnie podpiera kręgosłup, a siedzisko można ustawić na dowolnej wysokości, zapewniającej komfort wielogodzinnego siedzenia. Krzesło umocowane jest na chromowanej nodze z kółkami, dzięki czemu ułatwia wstawanie, siadanie i przemieszczanie się po gabinecie. Fotel spełni swoją funkcję właściwie w każdym miejscu pracy: od recepcji przez domowe biuro, po gabinet prezesa czy szefa kancelarii.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top