Jak wybrać idealne zaproszenia na ślub?

Czas przygotowań do ślubu to okres pełen emocji, zamieszania – i wielu obowiązków. Jedną z rzeczy, o którą muszą koniecznie zadbać przyszli małżonkowie, jest zakup zaproszeń ślubnych. To wcale nie takie proste: wybór jest naprawdę ogromny! Zobacz w jaki sposób wybrać takie, które idealnie wpasują się w Wasz gust. 

Jak wybrać idealne zaproszenia na ślub? 1

Zaproszenia ślubne a styl imprezy

Idealnie zorganizowana impreza weselna to taka, na której wszystkie elementy idealnie ze sobą współgrają. Wybrane zaproszenia ślubne powinny więc wpasować się w przyjętą konwencję: zanim zaczniesz je przeglądać, zastanów się nad tym, jak będzie wyglądało Wasze przyjęcie weselne. 

Klasyczne, proste zaproszenia to rozwiązanie najbardziej uniwersalne. Minimalistyczny styl pasuje do wszystkiego: odcienie beżu, złota, srebra i bieli sprawdzą się w każdej sytuacji. Jeśli nie macie konkretnego pomysłu, lub jeszcze nie wiecie do końca, jak będzie wyglądała wasza impreza – warto postawić na klasykę. Wesela w stylu retro, vintage lub rustykalnym doskonale pasują do zaproszeń przyozdobionych koronkami, z motywami serc i kwiatów. Uważajcie jedynie, by nie przesadzić z ozdobami – to nie wygląda dobrze. Obecnie modne są wesela w stylu boho – a w ich styl świetnie wpasowują się motywy etno: folkowe, etniczne zdobienia wnoszą nieco oryginalności w branżę ślubną. Często wybieraną przez przyszłych małżonków opcją są także zaproszenia na ślub ze zdjęciem: personalizowana fotografia nadaje zaproszeniom indywidualny charakter i świetnie służy później jako pamiątka. 

Jak wybrać idealne zaproszenia na ślub? 2

Treść na zaproszeniu ślubnym

Zaproszenie ślubne powinno zachwycać swoim wyglądem – o tym wiemy wszyscy. Nie każdy ma jednak świadomość tego, że poza względami estetycznymi liczą się również aspekty praktyczne. Zaproszenie na ślub to nie tylko ozdobna pamiątka: pełni przede wszystkim funkcję informacyjną, wskazując gościom miejsce, w które mają się udać. Takie informacje muszą być przede wszystkim czytelne i jednoznaczne. Nie możecie więc zapomnieć o tym, by w druku na zaproszeniu znalazły się:

  • Wasze imiona i nazwiska
  • Imiona i nazwiska zaproszonych gości – wraz z informacją, czy zaproszona jest także osoba towarzysząca
  • Miejsce, w którym odbywa się ślub oraz przyjęcie weselne
  • Godzina rozpoczęcia uroczystości
  • Informacje o tym, jakich prezentów sobie życzycie – to nie jest konieczne, ale jeśli, na przykład, nie chcecie dostawać kwiatów, lub macie inne określone preferencje, to warto o tym wspomnieć. Takie informacje warto przekazać dyskretnie – umieszczając je na dole zaproszenia mniejszą czcionką, w żartobliwy sposób lub za pomocą prostych piktogramów. 

Gdzie kupić zaproszenia ślubne?

Gotowe zaproszenia ślubne można znaleźć w wielu lokalizacjach. Są dostępne w sklepach papierniczych, księgarniach, a także w wielu miejscach w sieci. Czasami zaproszenia na ślub znajdują się nawet w asortymencie supermarketów! Wybór jest więc naprawdę duży. Nawet, jeśli zostawisz kupno zaproszeń ślubnych na ostatnią chwilę, nie powinieneś znaleźć się w tarapatach. W niektórych drukarniach nawet personalizowane zaproszenia można otrzymać w ciągu kilku dni. Oczywiście o wiele lepiej jest zadbać o ten zakup odpowiednio wcześniej!

Zaproszenia okolicznościowe można personalizować – i taką możliwość zapewni Ci każda dobra drukarnia. Jeśli więc masz swoją wymarzoną wizję tego, jak mają wyglądać zaproszenia na Twój ślub, to zdecydowanie warto skorzystać z takiej opcji. Będziesz miał możliwość, by uwzględniać dowolnie wybrane zdjęcia, personalizować dobór czcionek i zdobienia. Wydrukowane według indywidualnego projektu zaproszenia to rozwiązanie tańsze, niż zaproszenia robione w całości ręcznie: na cenę wpływa rodzaj zastosowanych materiałów, dodatkowe grawery, uszlachetnienia (laminowanie, złocenie) a także ogólny poziom skomplikowania projektu. By poznać szczegóły wyceny – skontaktuj się z drukarnią i opisz swój pomysł.

Ślub to dla wielu osób najważniejsze wydarzenie w życiu. Dobrze jest więc zadbać, by miało ono odpowiednią oprawę – i by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół był dopracowany. Piękne zaproszenia ślubne to pamiątka na lata: warto poświęcić trochę czasu by wybrać takie, które już zawsze będą budziły miłe wspomnienia!

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top