Jak wybrać minikamerę?

Decyzja podjęta – potrzebujesz sprzętu, z którego pomocą zarejestrujesz próby przestępstwa, sprawdzisz, co dzieje się w domu pod Twoją nieobecność lub udowodnisz partnerowi niewierność?
Jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń do tego rodzaju jest minikamera. To niewielkich rozmiarów rejestrator, który pozwala nagrać najbliższe otoczenie. Jakość filmu z tego rodzaju kamer jest zwykle dość dobra, ale wybór odpowiedniego modelu najlepiej rozpocząć od określenia, co dokładnie chcesz osiągnąć.

Minikamery do monitorowania domu, firmy i podwórka

cobblestone-691167_1920Z domu ginie gotówka, cenne wyposażenie? A może dziecko bardzo nerwowo reaguje na nową nianię? Konkurencja nagle przejmuje Twoje zlecenia, a Ty masz wrażenie, że firmowa dokumentacja czytana jest przez kogoś więcej niż pracowników? Właśnie w takich momentach przydaje się minikamera. Jej dyskretne oko zarejestruje wszystkie nieprawidłowości, a w razie potrzeby – będzie także stanowić dowód dla policji. Do tego rodzaju zadań najlepsze są minikamery szpiegowskie z długim czasem nagrywania, część z nich bez ładowania może nagrywać bez przerwy nawet miesiąc. Do monitorowania posesji idealna będzie fotopułapka, uruchamiająca się jedynie po wykryciu ruchu fotokomórką. Inną opcją jest wybór urządzenia bezprzewodowego, które nagrywany materiał przesyła od razu do internetu.

Minikamera do zadań specjalnych – do nagrywania rozmów i spotkań

Są sytuacje, gdy potrzebujemy nagrania danej sytuacji lub wydarzenia, by udowodnić swoje racje. Mobbing w pracy, pogróżki sąsiada albo dziennikarskie śledztwo – wtedy przydadzą się minikamery zakamuflowane w sprzętach lub akcesoriach codziennego użytku. Najbardziej znanym, pojawiającym się często w filmach szpiegowskich produktem są okulary z wbudowaną minikamerą – to urządzenie jest o tyle praktyczne, że kamera podążą za wzrokiem nagrywającego. Inną opcją jest wybór minikamery w krawacie albo czujniku dymu. Na rynku są również kamery nieprzekraczające wielkością centymetra – można je ukryć niemal wszędzie. Przy wyborze – jeśli zależy nam na dobrej jakości dźwięku – należy także zwrócić uwagę na czułość mikrofonu.

Minikamery bezprzewodowe – materiał online w momencie nagrywania

Minikamery, które działają w trybie bezprzewodowym często stosowne są przez organizacje ekologiczne, np. do nagrywania tego, co dzieje się w gnieździe bocianim albo niedźwiedziej gawrze. Część z tych urządzeń działa na zasadzie fotopułapki – uruchamiają się jedynie, gdy fotokomórka zarejestruje ruch, inne nagrywają w trybie ciągłym. Za pomocą sieci WIFI lub GSM przesyłają nagrywany materiał natychmiast po zarejestrowaniu. Tego typu sprzęt przydaje się więc w przypadku monitorowania obiektów, posesji itp. Często montuje się go także na działkach, kontenerach itp. narażonych na kradzież.

Jeśli zainteresował Cię temat minikamer zajrzyj na stronę Alfatronik.com.pl – to sklep detektywistyczny z największym asortymentem tego rodzaju akcesoriów na rynku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry