Jak wymienić zamek w drzwiach?

Zamek wraz z drzwiami stanowi podstawową i bardzo skuteczną ochronę każdego domu. Jednak prawidłowe zabezpieczenie gwarantuje jedynie sprawny zamek i fakt, że klucze posiadają jedynie upoważnione do tego osoby. Duże znaczenie ma również prawidłowy montaż zamka do drzwi. Kiedy warto wymienić zamek i jak to zrobić?

Jak wymienić zamek w drzwiach? 1

Jak wymienić zamek w drzwiach?

Wymiana samej wkładki nie jest trudna. Wystarczy odkręcić śrubę, która znajduje się wewnątrz bocznej części drzwi, a następnie wypchnąć wkładkę. Następnie wraz z wkładką, należy udać się do sklepu, aby kupić nową część. Dlaczego lepiej zrobić to już po wyciągnięciu wkładki? Umożliwi to zakup odpowiedniego rozmiaru i pozwoli uniknąć podwójnych kosztów. Na koniec wystarczy wsunąć wkładkę, dokręcić śrubę i sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo. Trudniejsza jest wymiana całego zamka oraz zamka nawierzchniowego, a tylko odpowiedni montaż zamka do drzwi zapewnia jego bezproblemowe działanie i odpowiednią ochronę. Dlatego w przypadku braku odpowiednich narzędzi, czy jakichkolwiek trudności, warto zatrudnić dobrego ślusarza. Firma ślusarska https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/ szybko i bezproblemowo przeprowadzi wymianę zamka i zagwarantuje odpowiednie działanie mechanizmu.

Kiedy wymienić zamek w drzwiach?

Sytuacji, w których wymiana zamka jest niezbędna jest wiele. Podstawową jest oczywiście uszkodzony zamek, który się blokuje lub uniemożliwia przekręcenie klucza, a w efekcie nie ma możliwości otwarcia ani zamknięcia drzwi. Zamki powinno się również wymienić, gdy kupuje się nowe mieszkanie, dom, czy inną nieruchomość. Dzięki temu zyska się pewność, że nikt inny nie będzie miał kluczy, a więc i dostępu do naszego lokalu. Z tej samej przyczyny zamki powinno się wymieniać zawsze po zakończonym wynajmie nieruchomości, której jest się właścicielem. Wymiana zamków to również konieczność w przypadku zgubienia lub kradzieży kluczy. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby klucze wysunęły się z kieszeni lub wypadły z torebki. Jeśli właściciele podejrzewają, że klucze mogły zostać skradzione np. wraz z torebką lub plecakiem to niezbędne jest również zgłoszenie sprawy na policję. Tylko to zapewni domownikom bezpieczeństwo. Zamek warto też wymienić, gdy nie czujemy się bezpiecznie we własnym domu. Często to właśnie montaż zamków antywłamaniowych o odpowiednich zabezpieczeniach gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i spokój mieszkańcom.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry