Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ściśle powiązana z niemiecką gospodarką. To Niemcy są krajem, do którego polscy przedsiębiorcy chętnie wysyłają swoje produkty, a Niemcy doceniają jakość wykonania naszych towarów oraz ich konkurencyjne ceny.

Jak wysłać paczkę do Niemiec? 1

Niemcy jako największy partner handlowy Polski

Obroty handlowe między Polską a Niemcami w 2020 roku kształtowały się na poziomie 122,9 mld euro, z niewielką przewagą importu z Niemiec nad eksportem. Ubiegły rok zakończyliśmy na 4 miejscu pod względem importu, wyprzedzając nawet Francję. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy z uwagą przyglądają się tak ogromnemu i chłonnemu rynkowi, a co bardziej przedsiębiorczy szukają okazji, aby sprzedać swoje produkty do Niemiec.

Barierą, na którą napotykają, jest logistyka towarów, która w przypadku większych gabarytowo lub delikatniejszych towarów może być skomplikowana i kosztowna, ale w przypadku standardowych towarów to cena paczki, a w tym przypadku paczki do Niemiec będzie decydowała o atrakcyjności tego kierunku eksportowego. Podsumowując, to koszty transportu międzynarodowego oraz ich dostępność będą zachętą lub nie dla ekspansji naszych rodzimych producentów. Dzięki szerokiej ofercie brokerów kurierskich przedsiębiorcy znad Wisły mają możliwość wysyłki swoich produktów w atrakcyjnych cenach. Nawet najmniejsi rzemieślnicy mogą być konkurencyjni i dywersyfikować  swoje źródło przychodów.

Jak wysłać paczkę do Niemiec? 2

Niemcy jako cel emigracji zarobkowej

Niemcy są krajem, który Polacy chętnie wybierają jako miejsce emigracji zarobkowej. Bezpośrednie sąsiedztwo, brak konieczności zerwania stosunków rodzinnych, a także chłonność niemieckiego rynku pracy i zainteresowanie różnymi grupami zawodowymi, to najważniejsze zalety naszego zachodniego sąsiada. W związku z tym, że mieszka tam duża grupa naszych rodaków, którzy utrzymują stałe kontakty ze swoimi rodzinami w Polsce, możliwość skorzystania z tanich przesyłek do Niemiec jest z pewnością dużym ułatwieniem.

Jak tanio wysłać paczkę do Niemiec?

Wysłanie paczki do Niemiec, czy jakiegokolwiek innego kraju w Europie, nie różni się niczym od wysłania paczki krajowej. Z pewnością liczba dostępnych firm kurierskich i przewoźników będzie mniejsza, ale sam proces zamawiania jest identyczny. Dzięki takim brokerom jak boxfox.pl bez problemów można zamówić usługę kurierską do Niemiec. Kilka kliknięć i nawet nie trzeba drukować żadnych etykiet i listów przewozowych. Kurier odbierając paczkę, będzie je miał przy sobie. Ma to znaczenie zwłaszcza w momencie, kiedy nie mamy drukarki lub możliwości wydrukowania niezbędnych do dokonania nadania dokumentów. Przy wysyłce kilku paczek trzeba tylko zwrócić baczną uwagę, aby właściwa paczka wyruszyła w podróż do właściwego odbiorcy. O pomyłkę nietrudno, zwłaszcza jeśli paczki są identyczne.

Wysyłając paczkę do Niemiec, Francji, Hiszpanii, czy  Włoch warto sprawdzić, jakie są regulacje w konkretnym kraju docelowym. Każdy kraj ma swoje obostrzenia odnośnie dopuszczalnych do wysyłki towarów i należy mieć to na uwadze, aby nie spotkały nas nieprzyjemności, a paczka nie została zwrócona nadawcy. Szukając najlepszego brokera kurierskiego, poza ceną, dobrze jest zwrócić  uwagę na dodatkowe opcje oferowane przez firmę kurierską takie jak ubezpieczenie przesyłki, tracking, czy możliwość elastycznego zarządzania czasem i miejscem doręczenia przesyłki.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top