Jak zacząć realnie zarabiać w internecie?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które chciałyby zacząć zarabiać w taki sposób. Jednak nie za bardzo wiedzą, w jaki sposób zacząć? Czym warto się zająć, chcąc zarobić trochę grosza w ramach pracy zdalnej przez internet? Właśnie na to pytanie, postaramy się dzisiaj szerzej odpowiedzieć.

W internecie czeka na nas szereg ciekawych zajęć, które w perspektywie krótszego lub dłuższego czasu mogą przełożyć się na realne pieniądze. W tym artykule nie będziemy skupiać się na wypełnianiu ankiet czy klikaniu w bannery reklamowe, co raczej nigdy nie przekładało się na zbyt wysokie zyski. Skoncentrujemy się za to, na najbardziej dochodowych źródłach pracy internetowej.

Jak zacząć realnie zarabiać w internecie? 1

Blog lub strona internetowa

To chyba najstarszy i najbardziej sprawdzony sposób zarabiania przez internet. Dzięki odpowiedniemu zaangażowaniu, możemy w ten sposób zarabiać nawet w dłuższej perspektywie czasu. Jest to więc idealna metoda zarabiania, zarówno jeśli chcemy sobie dorobić do pensji, jak również gdy szukamy pomysłu na pracę – na pełen etat. Dużo na temat zarabiania na bazie własnych witryn www, możemy dowiedzieć się z poradnika Karola Jaszewskiego – Jak realnie zarabiać w internecie. Opisuje on w nim całą swoją drogę, którą przeszedł od wydawania małych stron www, po duże portale internetowe, na których zaczął zarabiać całkiem przyzwoite pieniądze. A co ważne podkreślenia – nie mając dużego pojęcia na temat projektowania stron internetowych.

Dzisiaj dzięki takim platformom jak WordPress możemy bez większych przeszkód zacząć tworzyć własne bogi czy portale. Nawet jeśli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy w zakresie budowania stron www. Wystarczy posiadać odpowiednią dużą motywacje, a następnie znalezienie własnej niszy. Chodzi o znalezienie odpowiedniej tematyki dla bloga lub strony, którą zamierzamy się zająć. Najlepiej by była on związana z czymś, co nas interesuje. Bądź czymś, czym na co dzień się zajmujemy.

Oczywiście poza stworzeniem własnego lub bloga, będziemy musieli również zadbać o jego promocję. Pod tym kątem mamy jednak spore pole do popisu, choćby dzięki możliwościom jakie dają nam obecnie portale społecznościowe pokroju Facebook’a czy Twitter’a. Bardzo ważną kwestię odgrywa pozycjonowanie strony, które możemy przeprowadzić we własnym zakresie: https://www.zarobic-online.pl/pozycjonowanie-strony-we-wlasnym-zakresie-czy-to-dobre-rozwiazanie/

Kanał na YouTube

Obecnie temat bardzo na czasie, ponieważ na pewno większość z Was zetknęła się popularnymi twórcami w tym serwisie, którzy generują ogromną oglądalność. Ta popularność przekłada się oczywiście na wymierne zyski i korzyści finansowe. Choćby za sprawą współpracy, którą „youtuberzy”nawiązują z wieloma firmami, które chcą zareklamować swój produkt w ich filmach. Posiadając popularny kanał na YouTube mamy szansę na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Jednak na pewno nie będzie nam łatwo przebić się przez duże grono innych popularnych twórców.

Chcąc odnieść sukces na tym polu, musimy posiadać dobry pomysł na własny kanał. Gdzie szukać inspiracji? Może warto w tym celu odwiedzać zagraniczne kanały i tam szukać świeżych i nowoczesnych pomysłów. Wielu ze znanych twórców na YT obrało taką właśnie taktykę, co nie raz okazało się strzałem w dziesiątkę.

Fotografia lub Grafika Komputerowa

Ten rodzaj pracy internetowej szczególnie warto polecić osobom, których pasją jest wykonywanie zdjęć czy praca z programami graficznymi. Oczywiście jeśli nie posiadamy w tym zakresie odpowiedniej wiedzy, warto w pierwszej kolejności ją nabyć. W tym celu warto skorzystać z wielu różnych poradników i kursów, które znajdziemy choćby w internecie. A w jaki sposób będziemy mogli zarabiać dzięki takim umiejętnościom? W przypadku zdjęć, możemy je sprzedawać za pośrednictwem popularnych „stocków”. Stocki to specjalistyczne serwisy internetowe, które na swoich łamach zbierają zdjęcia różnych twórców. Można w nich zamieszczać zdjęcia niemal o dowolnej tematyce. Najlepiej takie, które ktoś zechce od nas kupić, lub na które jest po prostu zapotrzebowanie.

Bardzo podobnie, wygląda to w przypadku pracy grafika komputerowego. Wystarczy zarejestrować się na jednych z popularnych portali zrzeszających takie osoby i tam publikować swoje prace. Możemy również przyjmować zlecenia pod konkretne zamówienia. Dużym zainteresowaniem cieszą się np. zlecenia dotyczące wykonania indywidualnego szablonu dla stron opartych na platformie WordPress.

Omówiliśmy 3 popularne i sprawdzone metody zarabianie pieniędzy w internecie. A to tylko jedne z nielicznych przykładów, dzięki którym mamy szansę zarabiać przez internet.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry