Jak zaplanować kuchnię na wymiar

Nie ważne czy mieszkasz w bloku, lofcie, kamienicy, czy też w domku jednorodzinnym, pragniesz aby Twoja kuchnia była piękna i użyteczna. Kuchnie na wymiar to doskonała opcja dla tych, którzy chcą w sposób optymalny i estetyczny zorganizować tę szczególną przestrzeń. Doradcy sklepu Meble Prato w Krakowie, pomogą Ci stworzyć projekt wymarzonej kuchni dbając o każdy szczegół. Decydując się na kuchnię na zamówienie musimy pamiętać o kilku zasadach, jakimi kierujemy się podczas doboru mebli.

Jak zaplanować kuchnię na wymiar 1

Wymiary pomieszczenia kontra wymiary mebli.

Estetyka i zdrowy rozsądek – to nimi powinniśmy głównie się kierować w urządzaniu wnętrz. Jeśli nasza kuchnia ma małą powierzchnię dobierzmy takie meble kuchenne na wymiar, by nie pomniejszały przestrzeni wizualnie a jednocześnie były pojemne i funkcjonalne. Nie dajmy się przytłoczyć rozmiarem sprzętu, ale pamiętajmy o tym, że zabudowa kuchenna sięgająca sufitu też może wyglądać lekko i zgrabnie. Profesjonalni konsultanci pomogą dobrać odpowiednie wymiary do powierzchni jaką dysponujesz, szerokość i głębokość szafek, ilość półek i szuflad, a wszystko celem uczynienia pomieszczenia praktycznym.

Strefy kuchni na zamówienie

Każda kuchnia musi zostać zaplanowana z zachowaniem podziału na strefy. To pomaga w optymalizacji działań w kuchni.

  • W strefie przygotowywania posiłków ważny jest przede wszystkim blat, wysoka jakość materiału z jakiego jest wykonany. Istotne jest, by blaty również stanowiły spójną całość z meblami.
  • Strefa gotowania i pieczenia- to tam główną rolę grają kuchenka lub płyta grzewcza oraz piekarnik. Klasa i energooszczędność sprzętu to ważne zagadnienia, do tego warto zwrócić uwagę na ich wielkość.
  • Strefa mycia i sprzątania. Tutaj umieścimy zlewozmywak o wybranym kształcie oraz zmywarkę, standardem już jest wybieranie takiej pod zabudowę.
  • Strefa naczyń, zwana strefą przechowywania- to tu zgromadzimy wszelkie zastawy, przybory do gotowania, małe AGD (blendery, miksery, młynki, etc.)
  • Strefa produktów spożywczych/ zapasów- czyli głównie lodówka, która również coraz częściej dopasowywana bywa pod zabudowę celem zharmonizowania całości.

W zależności od wymiarów Twojego pomieszczenia pomożemy Ci dobrać odpowiedni kształt zabudowy. Kuchnie na wymiar planujemy więc w kształcie litery L, U, G, jedno lub dwurzędowe, tak byś czuł się wygodnie i komfortowo, a wszystko czego potrzebujesz było na wyciągnięcie ręki bez względu na rozmiary kuchni.

Zdaj się na naszych ekspertów, a w niedługim czasie i za dobrą cenę cieszyć się będziesz wspaniałym wnętrzem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry