Jak zarabiać na Instagramie?

Jeszcze jakiś czas temu niewiele osób dowierzało tym, którzy twierdzili, że konto na Instagramie może być prawdziwą maszynką do zarabiania pieniędzy. Na przestrzeni kilku ostatnich lat sytuacja drastycznie się zmieniła i można właściwie śmiało powiedzieć, że Instagram to idealna przestrzeń w sieci, którą przy odrobinie szczęścia będzie można przeobrazić w bardzo lukratywny biznes. Trzeba jednak mieć świadomość, że proces dochodzenia do takiego pułapu bywa czasochłonny, a przede wszystkim wymaga sporego zaangażowania. Jak zbudować atrakcyjne konto, które będzie mogło przynosić niemałe zyski?

Jak zarabiać na Instagramie? 1

Musisz posiadać konto atrakcyjne


Atrakcyjne konto to hasło, które wielokrotnie pojawia się w kontekście Instagrama. Ten ogromny serwis fotograficzny już od pewnego czasu stał się narzędziem marketingowym dla wielu właścicieli firm i całych przedsiębiorstw, korzystających z dobrodziejstw platformy. A tych nie brakuje. Atrakcyjne konto na Instagramie to nic innego jak konto, które cieszy się realnym zainteresowaniem i przyciąga sporą uwagę innych użytkowników. Zanim wobec tego zaczniemy zarabiać prawdziwe pieniądze za pośrenictwem własnego profilu, musimy zadbać o to, by profil miał potencjał, którego poszukują znane marki. Naturalnie, liczy się ilość followersów oraz like na Instagramie.

To dwa główne wyznaczniki o które trzeba walczyć, jeżeli tylko zakładamy konto w celu zarabiania prawdziwych pieniędzy. Poszerzanie zasięgów na Instagramie może odbywać się na kilku płaszczyznach równocześnie. Przede wszystkim liczy się regularne publikowanie treści. Nie ma wobec tego mowy o tym, by posty pojawiały się w jednym tygodniu każdego dnia, by potem przez następne dwa tygodnie nie wrzucać niczego. Dobrze jest korzystać z hasztagów, które naprowadzają innych na treści, które znajdują się w kręgu ich zainteresowań. Warto obserwować takie strony jak Instabaza, które nakierują nas, jak w poprawny sposób optymalizować swoje konto, aby followersów przybywało.

Narzędziem, które szczególnie dobrze poszerza zasięgi są Insta Stories. Nie dość, że dają nam możliwość podejrzenia, kto tak naprawdę interesuje się naszym profilem, to jednocześnie wpływają na pracę algorytmów i faktycznie mają wpływ na ilość odwiedzin. Spora ilość obserwatorów to dopiero połowa sukcesu. Co zrobić, gdy już cieszymy się sporym zainteresowaniem? Jak zacząć zarabiać?

Pierwsze pieniądze zarobione na Instagramie


Możliwość wykorzystywania Instagrama do promocji wybranych usług lub produktów została zauważona już jakiś czas temu. Korzystają z nich właściciele kont służbowych, którzy wiedzą, że serwis z taką ilością użytkowników ma potencjał największej bazy klientów w historii świata. Istnieje jednak innego rodzaju marketing zwany afiliacyjnym, z którego korzystają znane firmy za pośrednictwem kont o dużych zasięgach. To właśnie jeden ze sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy na Instagramie. Cała zabawa polega na umieszczaniu linków, pod którymi kryje się produkt współpracującej z nami marki. Nie trzeba się obawiać tego rodzaju współpracy. firmy na ogół wybierają konta, które są w pewnym stopniu spójne z produktem promowanym.

To wyjątkowo łatwy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, choć z czasem tego rodzaju współprace mogą przerodzić się w główne źródło dochodu. Umieszczenie linka z treścią pod własnym postem nie jest rzeczą wymagającą od nas jakiekolwiek poświęcenia lub dodatkowego czasu. Firma, którą promujemy ma z tego tytułu jednak niezwykle duże korzyści w postaci poszerzania własnych zasięgów.

Innym sposobem na zarobienie pieniędzy za pośrednictwem Instagrama jest zapisanie się do specjalnych baz zrzeszających atrakcyjne pod względem followersów i aktywności konta. Również w tym wypadku całe przedsięwzięcie nic nas nie kosztuje, a z całą pewnością zaowocuje w bliższej lub dalszej przyszłości. Duże marki właśnie w takich miejscach poszukują partnerów do współpracy. Czasami tego rodzaju polega na wstawieniu umówionego linka w poście lub relacji. Innym razem polega na nienachalnej reklamie danego produktu, który utrzymamy w prezencie. Wówczas jesteśmy zobowiązani do umieszczenia zdjęcia z danym produktem i hasztagiem nawiązującym do produktu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry