Jakie okna wybrać przy budowie domu

Stając przed wyborem okien do budowanego domu, musimy podjąć kilka decyzji. Przede wszystkim, trzeba zastanowić się, z jakiego materiału być wykonane. Następnie decydujemy o kolorze stolarki okiennej i układzie okien. Budując dom, warto zdecydować się na okna dobrej jakości – a takie oferuje Ekoplast.

Jakie okna wybrać przy budowie domu 1

Czy okna dobrej jakości muszą być drogie?

Najpopularniejszymi oknami, które łączą w sobie wysoką jakość wykonania, łatwość w utrzymaniu ich w czystości oraz cenę, są okna plastikowe. Szukając odpowiedzi na pytanie: jakie okna wybrać, trzeba poszukać sprawdzonego producenta. Takiego, który jest obecny na rynku od wielu lat, który daje długoletnią gwarancję na swoje produkty oraz który zajmuje się produkcją globalną, a nie lokalną. Łatwiej jest dokonać przeglądu okien, kiedy punkt serwisowy znajduje się w okolicy. Nie musimy wtedy ponosić wysokiego kosztu dojazdu. Producentem stolarki okiennej, który spełnia powyższe kryteria jest Ekoplast.

Nie warto decydować się na okna plastikowe, które są najdroższe na rynku – bo to nie gwarantuje jakości i trwałości okien. Jednak wybór najtańszej oferty okien PCV oznacza, że są one najpewniej wykonane z gorszej jakości materiałów. Najtańsze okna będą charakteryzowały się słabą izolacyjnością, szczelnością i energooszczędnością. Dlatego trzeba kupić okna u sprawdzonego i dobrego producenta – co w konsekwencji przełoży się na komfort użytkowania i efekt wizualny.

Zastanawiając się, jakie okna wybrać do domu, warto pamiętać o jego jakości, stabilności i wygody używania.

Jakie okna wybrać do wymarzonego domu?

Wybierając okna, trzeba koniecznie zwrócić wagę na okucia – nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na klasę zastosowanych produktów oraz ilość punktów ryglowania. Pozwoli to na wybór okien zapewniających bezpieczeństwo oraz spełniających wymogi dotyczące szczelności okien. W kwestii bezpieczeństwa okien, trzeba pamiętać, że wzmocnienia wykonane ze stali to dodatkowy punkt komfortu – jednak ich użycie w wykonaniu okna automatycznie podniesie ich cenę. Warto zwrócić uwagę, czy zbrojenie ma nie mniej niż 1,5 mm (firma Ekoplast gwarantuje ten wymiar) – nieuczciwe firmy w ogóle ich nie stosują, a to wpływa na wyginanie i wypaczanie profili. Cena okna już na tym etapie jest zależna od materiałów, z których powstało okno. Kolejną ważną decyzją jest kształt i kolor okien. Jakie okno wybrać do łazienki? Kwadratowe, czy prostokątne? Czy okna balkonowe w salonie mają mieć jedną, czy dwie klamki…? Czy zależy nam oknach trzyszybowych….?
Zanim udamy się do sklepu, warto porozmawiać z przedstawicielem stolarki okiennej, który rozwieje wszystkie wątpliwości i pomoże wybrać najlepsze okna do naszego domu!

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry