Jakie oświetlenie wybrać, by stworzyć przytulne i estetycznie urządzone wnętrze?

Żadne pomieszczenie w mieszkaniu, domku jednorodzinnym, małym biurze czy potężnej korporacji nie może obejść się bez oświetlenia. To jaki rodzaj lampy wybierzesz, zależne jest od tego, na jakim rezultacie Ci zależy oraz w jakim stylu urządzone jest dane pomieszczenie. Sprawdźmy, jakie są warianty i co zrobić by wszystko mogło ze sobą współgrać.

Jakie oświetlenie wybrać, by stworzyć przytulne i estetycznie urządzone wnętrze? 1

Wybór lampy zgodnie z jej przeznaczeniem

Aranżując wnętrze najprościej swoje rozważania dotyczące oświetlenia zacząć od tradycyjnego podziału na oświetlenie główne i elementy doświetlające. W ramach pierwszej kategorii najczęściej znajdziesz lampy sufitowe, które dostępne są w różnych wariantach. To czy wybierzesz lampę wiszącą, natynkową, plafon, wpusty czy spoty powinno być zdefiniowane przez styl wnętrzarski, jaki obowiązuje w konkretnym pomieszczeniu. Inne wzory sprawdzą się we wnętrzu skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym czy loftowym.

Drugim wspomnianym rodzajem są lampy doświetlające, czyli punktowe elementy świetlne. Jeśli zależy Ci na atrakcyjności pomieszczenia, pomyśl o dających delikatny akcent świetlny wpustach, które idealnie sprawdzą się przy schodach lub w przedpokoju. Pamiętaj także o odpowiednim doświetleniu elementów dekoracyjnych. Lampa obrazowa to element, który sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej elegancka i ciekawa. Oprócz zaakcentowania obrazów sprawdzi się również przy lustrach czy dużych rodzinnych fotografiach. W każdym pomieszczeniu mieszkalnym, a nawet biurowym zastosować możesz niewychodzące z mody od wielu lat kinkiety. Różnorodność kształtów, kolorów i wykończeń gwarantuje 100% dopasowanie do każdego wnętrza.

Oświetlenie LED czy warto?

Utarło się, że tylko klasyczna żarówki o ciepłej barwie światła są w stanie zapewnić efekt przytulnego i estetycznego pomieszczenia. W związku z tym wiele ludzi rezygnuje z oświetlenia LED, a to duży błąd. Zastosowanie tego typu światła niesie ze sobą ogrom możliwości i oszczędności. Decydując się na oświetlenie LED, stawiasz na długą żywotność żarówki, która w wielu przypadkach wynosi około 20 lat. Jest to również najbardziej energooszczędne i ekologiczne podejście do kwestii światła w domu. Diody zastosowane w oświetleniu LED nie zawierają toksycznych materiałów, dzięki czemu nie będziesz zaśmiecać środowiska. Ważną informacją dla Ciebie niech będzie fakt, iż w przeciwieństwie do klasycznych żarówek te LED nie nagrzewają się w tak dużym stopniu, dzięki czemu cała pobrana energia zużytkowania zostaje na poczet emisji światła. To ogromny krok w dziedzinie nauki i duże oszczędności dla Ciebie w budżecie domowym.

Wybór samych lamp też jest bardzo obszerny. W sklepie takim jak Perffecto.pl znaleźć można oświetlenie sufitowe, które znacznie podniesie estetykę wnętrza. Niesamowite wrażenie zrobią również zamontowane lampy ścienne, szczególnie w nowoczesnej formie. Tego typu źródło LED’owe docenione zostanie przez najbardziej wymagające osoby, które zarówno w życiu, jak i w aranżacji wnętrza nie uznają kompromisów. Ciekawym rozwiązaniem jest również oświetlenie podłogowe, które charakteryzuje się prostotą, doskonale dobraną stonowaną kolorystyką i funkcjonalnością. Dzięki lampie podłogowej przeczytasz w nocy swoją ulubioną książkę lub stworzysz wyjątkowy klimat na wieczorny seans filmowy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top