Jakie są aktualne cenniki kurierów?

W czasach, w których tak wielu ludzi chętnie robi zakupy w internecie, usługi kurierskie zyskały ogromną popularność. Każdy chce, by były jak najtańsze. Na tym zależy zarówno kupującym, jak i sprzedawcom. Nie chcą, aby koszt dostawy przewyższał cenę towaru, a dziś nierzadko tak właśnie jest. Jedni i drudzy chcą oszczędzać. Choć konkurencja w branży kurierskiej jest duża, ceny mimo wszystko utrzymują się na dość wysokim poziomie. Warto zorientować się w szczegółach, by na przyszłość wiedzieć, którą firmę wybrać. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy zaistnieje taka potrzeba.

Jakie są aktualne cenniki kurierów? 1

Sprawdź cennik

Klienci indywidualni i biznesowi wybierając kuriera zwracają uwagę przede wszystkim na ceny usług. Aktualnie na rynku działa wielu przewoźników specjalizujących się w przesyłkach krajowych. Wśród nich są zarówno ci bardziej, jak i mniej znani. Niektóre firmy biorą pod uwagę godzinę zamówionej usługi. Standardowe usługi kurierskie wspomnianych firm mają podobne ceny. Koszt dostawy zwykłych krajowych przesyłek różni się kwotą kilku złotych. Przy jednorazowym korzystaniu z tych usług nie zawsze ma to większe znaczenie. Jednak regularnie przesyłając rozmaite towary za pośrednictwem tych firm i tym samym wybierając oferty nawet o kilka złotych tańsze, można sporo zaoszczędzić.

Co wpływa na ceny usług kurierskich?

W ostatnim czasie zaobserwowano wzrost kosztów realizacji przesyłek kurierskich. Ucierpieli na tym nie tylko ci, którzy sporadycznie wysyłają paczki, ale również stali klienci, korzystający z tych usług regularnie. Co zmotywowało przewoźników do podwyższenia cen tych usług?

Korzystanie z usług kurierskich jest w dzisiejszych czasach czymś zupełnie normalnym. Wybieramy je nie tylko podczas robienia zakupów online. Jeżeli potrzebujemy coś komuś wysłać, także decydujemy się na wybór tej opcji transportu, bo jakby nie było, tak jest najszybciej. Całkiem duża konkurencja na polskim rynku przewoźników w pewnym sensie wymusiła na firmach niskie, bardzo zbliżone do siebie ceny. Jednak w ostatnim czasie wyraźnie widać, że ceny wzrosły. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy konsumentami, którzy często robią zakupy w internecie, czy może prowadzimy sklep internetowy. Ostatnio zapewne każdy odczuł znaczną różnicę w cenach.

Należy pamiętać, że na cenę usług kurierskich składa się tak naprawdę wiele czynników takich jak cena benzynowa usługi, dopłata paliwowa, koszty zatrudnienia pracowników i eksploatacji samochodów. Jeżeli więc któryś z tych kosztów ulegnie wzrostowi, zmieni się również cena całej usługi. Już jakiś czas temu ceny paliw znacznie wzrosły, co spowodowało, że usługi świadczone przez firmy kurierskie także podrożały.

Niejednokrotnie przeprowadzano badania, z których wynikło, że do 2023 roku polski rynek kuriersko-ekspresowo-paczkowy może osiągnąć wartość równą nawet 10 mld zł. Ma to nastąpić w wyniku stale wzrastającego zapotrzebowania na usługi kurierskie. Zdecydowanie ponad połowa klientów, osób korzystających z tego rodzaju usług, wybiera dostawę za pośrednictwem kuriera. Coraz więcej osób zamawia kuriera, usługi te cieszą się popularnością, a firmom kurierskim brakuje pracowników. Zaobserwowano nawet, że firmy te muszą wręcz rywalizować o kurierów. Konieczność zatrudnienia nowych kierowców i wzrost ich płac to kolejne czynniki, które mają wpływ na wzrost cen usług kurierskich.

Niekiedy koszty transportu przesyłek wzrastają tylko z samego faktu, że jest na nie tak duże zapotrzebowanie. Nawet, jeżeli spadnie liczba klientów korzystających z tych usług, co jest mocno wątpliwe, to i tak firmy dobrze na tym zarobią. Dlaczego więc nie miałyby podnosić cen, skoro to mogłoby przyczynić się do atrakcyjniejszych zarobków? To właśnie motywuje przewoźników do korekty swoich cenników. Wielu klientów mimo wszystko nie ma szans na to, by z tych usług zrezygnować. Skoro więc klient pozostaje pomimo wzrostu cen, nie ma potrzeby ich obniżać.

Jak sprawdzić ceny?

Nigdy nie wiadomo, kiedy przewoźnik zdecyduje się na zmianę cen swoich usług i czy te ceny, które obowiązywały jeszcze kilka tygodni temu, nadal są aktualne. Warto wobec tego sprawdzić je na stronach firm kurierskich. Wystarczy podać wymiary przesyłki oraz jej wagę, aby uzyskać szczegółową wycenę transportu. Nie jest to jednak jedyny sposób na pozyskanie informacji o aktualnych cenach usług kurierskich.

Metody szukania oszczędności

Gdyby tak się przez chwilę zastanowić, bez wątpienia można byłoby łatwo znaleźć kilka skutecznych sposobów na znalezienie specjalnych okazji cenowych. Jednym z nich jest zapoznanie się z aktualnymi ofertami poszczególnych firm kurierskich przed ostatecznym dokonaniem wyboru jednej z nich. Jednak to jest dość czasochłonne i nierzadko zniechęcające do podjęcia takich właśnie działań.

Inną i już całkiem wygodną opcją jest skorzystanie z możliwości serwisu Globkurier. To szybka porównywarka, która umożliwia sprawdzenie cen różnych kurierów w jednym miejscu, które znajdziecie pod adresem https://www.globkurier.pl/cennik/. Wystarczy jedno kliknięcie, aby otrzymać oferty nawet 50 firm kurierskich, w tym tych najpopularniejszych. Każda z tych firm specjalizuje się w nieco innym rodzaju usług kurierskich. Dzięki tej nowoczesnej porównywarce można zrealizować swoje zamówienie sprawnie i korzystnie. Za pośrednictwem tego serwisu zainteresowani sprawdzą, która firma dostarczy paczkę najszybciej. Osoby, które korzystają z usług kurierskich regularnie, mogą się tam zarejestrować, zyskując tym sposobem atrakcyjne rabaty. I to jest właśnie sposób na oszczędność.

Dlaczego warto skorzystać z szybkiej porównywarki kurierów Globkurier? Chociażby dlatego, że za jednym kliknięciem można zapoznać się z ofertami aż blisko 50 firm kurierskich. Na stronie od razu wyświetlają się ceny ich usług. Serwis obsługuje użytkowników przez 5 dni w tygodniu. Stawki poszczególnych usług są niższe nawet o 70%. To właśnie tu można znaleźć najtańsze przesyłki kurierskie.

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że nie ma sensu samodzielnie analizować ofert poszczególnych firm kurierskich. Korzystanie z serwisu Globkurier to najlepszy sposób na szybkie i wygodne znalezienie kuriera, którzy przewiezie przesyłkę w atrakcyjnej cenie. W dzisiejszych czasach, w których tak często korzysta się z usług przewoźników, dobra cena ma bardzo duże znaczenie. Nawet kilka złotych mniej na jednej przesyłce to dla wielu osób duża oszczędność. Dlatego każdy szuka okazji i rabatów. Warto wobec tego skorzystać z dogodności, jakie użytkownikom stwarza wspomniany powyżej serwis.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry