Jakie sklepy są otwarte w niedziele?

Zakaz handlu w niedzielę to dyskomfort dla wielu osób. Pracując w tygodniu, często nie mamy czasu zrobić zakupów na kolejne dni. Wizyta w dużym markecie w sobotę może być z kolei naprawdę uciążliwa – przekonajmy się, jakie sklepy możemy odwiedzić niezależnie od dnia.

Jakie sklepy są otwarte w niedziele? 1

Sklepy otwarte w niedzielę – w jakie dni w 2021 możemy udać się do dowolnego sklepu?

Niedziela handlowa to dzień, w którym galerie, sklepy wielkopowierzchniowe i wszystkie inne placówki mogą być otwarte. Nie ma wtedy zakazu handlu, a odwiedziny w popularnym markecie nie powinny być problemem. Część niewielkich sklepików pozostaje jednak zamknięta pomimo zgody na handel. Lokalny, najbliższy sklep spożywczy może w takim przypadku nie być najlepszym wyborem – za to wszelkiego rodzaju dyskonty takie jak Auchan, Tesco czy Biedronka powinny być otwarte w ten dzień.

Kiedy możemy liczyć na okazję zrobienia zakupów w ostatni dzień tygodnia? Sklepy otwarte w niedziele będą jedynie 12 i 19 grudnia. W listopadzie nie uświadczymy ani jednej niedzieli na wykonanie zakupów. Warto też pamiętać, że ta druga data to dzień, w którym markety będą pełne do granic możliwości ze względu na przygotowania do Wigilii. Dobrym pomysłem będzie zatem znalezienie alternatywnego rozwiązania już wcześniej.

Co można kupić w dzień z zakazem handlu? Sklepy otwarte w niedzielę

Zakaz handlu nie obejmuje niektórych punktów usługowych. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju kioskach i restauracjach, a także o skupach płodów rolnych. Gdzie zrobimy zakupy w niedzielę? Na pewno jednym z takich punktów jest piekarnia i cukiernia. Ograniczenia nie dotyczą także lodziarni i budek z lodami.

Podstawowe artykuły można spróbować nabyć na stacji benzynowej – nie znajdziemy tam wszystkiego, lecz na pewno uda nam się kupić część kluczowych produktów spożywczych. W wielu przypadkach musimy liczyć się jednak ze znacznie wyższą ceną.

Otwarte są również sklepy z prasą – niektóre kioski są całkiem nieźle wyposażone. Choć najbliższy sklep spożywczy z pewnością oferuje znacznie większy wybór, kiosk może pomóc nam zaopatrzyć się w podstawowe produkty. W niedziele otwarte są także placówki pocztowe, lotniska, restauracje, sklepy na dworcach oraz sklepy w strefach wolnocłowych. Ponadto dostępne są niektóre punkty wspierające sektor rolniczy – skupy płodów rolnych, warsztaty części zamiennych. Jeżeli faktycznie zależy nam na skompletowaniu najważniejszych artykułów w niedzielę, mamy całkiem sporo opcji, lecz wiele z nich wymaga dość długiej podróży lub nie prezentuje zadowalającej oferty. Istnieje jednak znacznie prostszy sposób na zrobienie zakupów w ostatni dzień tygodnia.

Sklepy otwarte w niedziele – czy twój najbliższy sklep spożywczy zalicza się do tego grona?

W sektorze polskich sklepów typu convenience store triumfy święci Żabka – franczyza otworzyła już ponad 6 000 lokali. To ogromna liczba! Oznacza to sporą szansę, że będąc w średniej wielkości mieście, mamy w pobliżu jedną z placówek tej sieci. W popularnych miejscach możemy znaleźć nawet kilka sklepów z zielonym szyldem na jednej ulicy.

Za sporą popularnością sieci stoi wiele przyczyn, jednak jedna z najważniejszych to fakt, że Żabki to sklepy otwarte w niedzielę. Bez problemu kupimy w nich zarówno żywność, jak i artykuły do higieny oraz inne niezbędne produkty. Możemy także skorzystać z oferty Żabka Cafe – napić się kawy czy zjeść hot doga. W sklepach Żabka znajdziemy kompletny asortyment podstawowych artykułów, który pozwoli spokojnie zaopatrzyć się na następne dni. Ponadto są one otwarte również w święta – z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej i Bożego Narodzenia.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry