Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe?

Nie tylko umowa o pracę może być podstawą do przyznania pożyczki pozabankowej. Jakie jeszcze źródła dochodu uznają pożyczkodawcy?

Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i dość wysokie dochody – takie wymagania musi zwykle spełnić klient ubiegający się o przyznanie kredytu bankowego. Dziś, w dobie powszechnych umów cywilno-prawnych, nie każdy je spełnia. Między innymi to wpływa na rosnącą popularność pożyczek pozabankowych, które przyznawane są także osobom zatrudnionym na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło. Na tym jednak lista źródeł dochodów honorowanych przez firmy z sektora pozabankowego się nie kończy. Co poza nimi się na niej znajduje?

Umowy cywilno-prawne

Jakie źródła dochodu uznają firmy pożyczkowe? 1W przeciwieństwie do większości banków, firmy pożyczkowe udzielają finansowania klientom zatrudnionym na umowy cywilno-prawne. Warunkiem jest jednak to, by dochody wpływały na konto regularnie i były wysokie na tle, aby kredytobiorca mógł spłacić zobowiązanie. Ważna uwaga: niektórzy pożyczkodawcy ustalają bardzo niski próg minimalnych dochodów. Warto więc zastanowić się, czy nasza pensja pozwoli nam bez problemów rozliczyć się z firmą pożyczkową. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na https://www.finanovacash.pl/kiedy-warto-brac-pozyczke-gdy-ma-sie-nieregularne-dochody/.

Świadczenia socjalne

Świadczenia wypłacane przez opiekę społeczną, samorządy lub rząd niemal nigdy nie mogą być podstawą do przyznania kredytu bankowego. Inaczej jest w przypadku pożyczek pozabankowych. Udzielające ich firmy honorują między innymi:

  • zapomogi z pomocy społecznej, o ile te powtarzają się regularnie;
  • alimenty (zarówno te wypłacane przez rodziców, jak i przez dzieci czy byłego małżonka);
  • świadczenie 500+;
  • zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych;
  • renty socjalne;
  • dodatki pielęgnacyjne.

Ubiegając się o pożyczkę na podstawie któregoś z tych świadczeń musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie firmy zaakceptują nasz wniosek. Zwykle nie będziemy też mieli dostępu do najwyższych kwot i najdłuższych okresów spłaty zobowiązania.

Emerytura i renta

Poza świadczeniami socjalnymi, podstawą do przyznania finansowania może też być pobieranie renty zdrowotne lub emerytury. Takie źródła dochodów honoruje większość firm pożyczkowych. Przed złożeniem wniosku należy jednak sprawdzić, czy dana instytucja nie odrzuci go ze względu na nasz wiek. Górny limit wieku waha się w zależności od pożyczkodawcy i może wynosić od 60 do nawet 100 lat. W znalezieniu ofert dopasowanych adresowanych do osób w naszych pomogą internetowe porównywarki.

Pożyczki pod zastaw auta

Co ważne, szanse na otrzymanie finansowania mają też klienci nie posiadający żadnych stałych dochodów. W niektórych firmach mogą liczyć na przyznanie niewielkiej pożyczki, w innych zaś – na większe sumy. W drugim przypadku konieczne będzie jednak przedstawienie zastawu. Niemal zawsze jest to samochód. Pojazd musi być w odpowiednim stanie technicznym i nie może przekroczyć określonego wieku. Nie chodzi tu jednak o usługi lombardów. W przeciwieństwie do nich, w przypadku pożyczek pod zastaw, klient może do woli korzystać z zastawionego samochodu. Własnością pożyczkodawcy ten stanie się tylko wtedy, jeśli umowa zostanie wypowiedziana.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top