Język angielski przestaje być barierą przed zdobyciem pracy – nauka jest coraz prostsza

Polacy z roku na rok stają się coraz lepiej wyszkoleni pod względem użytkowania języka angielskiego. Polskie szkoły wprowadziły wymóg nauki od najmłodszych lat, aż do końcowych etapów edukacji. Dzisiaj już nikt nie neguje tego, że jednym z głównych czynników warunkujących osiągnięcie sukcesu, jest umiejętność komunikowania się z przedstawicielami całego świata. Dlatego każdy Polak powinien potrafić porozumiewać się z wykorzystaniem języka na przynajmniej podstawowym poziomie. 

Język angielski przestaje być barierą przed zdobyciem pracy – nauka jest coraz prostsza 1

Jednak co z osobami, które mają problemy z przyswajaniem obcych języków i kilkanaście lat szkoły nie odniosły zamierzonego efektu? Jeszcze nie wszystko stracone – prawdopodobnie standardowy program nauczania po prostu był nieodpowiedni dla tej konkretnej jednostki. Zawsze można spróbować angielski online native speaker lub po prostu lekcje indywidualne. Inne podejście do nauki udowadnia, że nie ma osób, które nie mogą nauczyć się języka – są tylko te, które do tej pory robiły to w nieodpowiedni sposób.

Poniżej zaprezentowane zostaną nowoczesne metody nauki języków obcych z wykorzystaniem Internetu

Klasyczne korepetycje w formie zdalnej

Korepetycje z języka angielskiego cieszą się ogromną popularnością i trudno się tutaj dziwić, bo rodzice najczęściej dochodzą do wniosku, że 3-5 godzin lekcji w szkole to za mało i zapisują swoje pociechy na indywidualne zajęcia z nauczycielem. Dlatego dostępność nauczycieli w pobliżu jest najczęściej bardzo niska.

Oczywiście to optymalny sposób nauczania, bo nauczyciel skupia się tylko na jednym podopiecznym i dostosowuje do niego program nauczania. Ma swobodę elastycznego procesu nauczania i nie jest zmuszony do sprintu z programem nauczania, żeby tylko móc na koniec roku przedstawić raport, że wypełnił założenie.

Co zrobić, jeśli w pobliżu nie ma żadnego wolnego nauczyciela, bo wszyscy są zajęci nauczaniem dzieci? Ratunkiem będą lekcje przez Internet, gdzie można w kilka chwil połączyć się z lektorem z drugiego końca kraju. Platforma zadba o odpowiednie narzędzia kontaktu, a nauczyciel po swojej stronie zorganizuje wszystko w taki sposób, żeby w ogóle nie czuło się tego dystansu. Dlatego, jeżeli ktoś chce się podszkolić z użytkowania języka, powinien sprawdzić tę opcję. Jest niesamowicie wygodna i nieustannie zyskuje na popularności.

Lekcje z native speakerem

Pomimo tego, że każdy nauczyciel, słysząc coś takiego, z pewnością złapie się za głowę, to czasem po prostu warto odrzucić na boczny tor tę całą teorię i po prostu skupić się na praktycznym użyciu języka. W takim wypadku z pewnością przyda się nauczyciel native speaker. O ile znalezienie takiej osoby w standardowy sposób może być bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe, to w sieci – z wykorzystaniem platformy do zdalnej nauki języka, zajmie to zaledwie kilka chwil.

Lektor skupi się przede wszystkim na tym, żeby usprawnić umiejętności praktyczne, słownictwo, tworzenie zdań i pewność siebie w komunikowaniu się z innymi osobami w języku angielskim. W biznesie jest to często o wiele ważniejsze od idealnego zastosowania czasów.

Aplikacje mobilne do nauki języków

Trzeci, potencjalnie najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób to korzystanie z darmowych popularnych aplikacji do nauki. Takie programy jak Duoligo, Memrise, czy Babbel z pewnością spodobają się każdemu, komu chodzi po głowie nauka angielskiego czy dowolnego innego języka. Pomimo tego, że mają one sporo zalet, to należy już na początku wyraźnie zaznaczyć, że mogą one usprawnić słownictwo i kilka innych i istotnych aspektów, które składają się na umiejętność posługiwania się danym językiem, ale bez pomocy profesjonalisty nie uda się osiągnąć odpowiednio wysokiego poziomu posługiwania się nim.

Większość użytkowników Duoligno skupia się na swoich ciągach dni z lekcjami, które z czasem stają się prostymi powtórzeniami i nie wprowadzają już niczego nowego. Dzieje się tak, ponieważ brakuje tutaj dodatkowego bodźca, który popychałby do wykonywania kolejnych, coraz trudniejszych etapów. W klasycznym nauczaniu tę funkcję pełni właśnie nauczyciel, który będzie podejmował decyzje o wprowadzeniu kolejnego, potencjalnie trudniejszego etapu nauczania. Reasumując, aplikacje są dobre, ale jako dodatek do klasycznych lekcji lub jako narzędzie do powtarzania materiału.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry