Kamienne zlewozmywaki – zbiór ciekawostek

Decydując się na zlew w kuchni zastanawiasz się czy zlewozmywak kamienny będzie odpowiednim wyborem. Dlaczego zlewozmywaki granitowe tak bardzo wyróżniają się na rynku? Nazwa zlew granitowy jest terminem, który używany jest przez producentów zlewów konglomeratowych, by klientom ułatwić znalezienie poszukiwanego produktu.

Kamienne zlewozmywaki - zbiór ciekawostek 1

Zlewozmywaki granitowe – struktura, waga, wytrzymałość

Granitowy zlewozmywak jest stworzony z połączenia kruszywa z żywicą, kolejno odlewa się je oraz utwardza w odpowiednich formach. Wysokiej jakości zlewy granitowe, przyjmuje się, że składają się w 70 – 80% z kruszywa, a w 30 – 20 % z żywicy. Kamienne zlewozmywaki są ciężkie i bardzo wytrzymałe, potrafią ważyć nawet do 10 kilogramów. Kamienne zlewozmywaki mają bardzo wiele walorów, są odporne na zarysowania, wysokie i niskie temperatury ( nawet do 280 stopni Celsjusza), zarysowania, uderzenia, przebarwienia oraz zabrudzenia. Aby utrzymać zlewozmywak w odpowiedniej jakości należy pamiętać o tym, by dobrze go impregnować i czyścić po każdym zmywaniu. Zlewy granitowe są gładkie w dotyku, a ich powierzchnia jest równa.

By dbać o jakość zlewu granitowego należy stosować się do pewnych wskazówek. Przede wszystkim nie powinno się stosować środków, które zawierają sodę kaustyczną do udrażniania rur, ponieważ odbarwiają one zlew, a także tych, które zawierają czyszczące drobinki ścierne, które niszczą powierzchnię zlewu. Zlewozmywak kamienny powinno się czyścić starannie i regularnie, a szczególnie należy pamiętać o tym, by nie miały długiego kontaktu z substancjami, które są mocno barwiące, takie jak – sok z buraków, herbata, fusy z kawy, czerwone wino, itp. Z tego powodu powinno się regularnie usuwać zanieczyszczenia. By w odpowiedni sposób oczyścić zlewozmywaki granitowe wystarczy użyć do tego miękkiej gąbki, płynu do naczyń i nagromadzić wodę. Mniej więcej raz w tygodniu należy użyć impregnatu do zlewozmywaków, w postaci oleju jadalnego. Jak powinno się impregnować zlew? Należy suchą ściereczką nasączyć olejem i przetrzeć nią granitowy zlewozmywak. W ten sposób stworzymy warstwę ochronną, a także nada to zlewozmywakowi ładny wygląd.

Kamienne zlewozmywaki – montaż i styl

Zlewy granitowe montuje się w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że na blacie obrysuje się szablon zlewu, następnie należy wyciąć otwór, na zlew powinno się nałożyć silikon i należy przykleić go do blatu. Wycinając otwór w blacie, należy pamiętać o tym, by był on o 2 centymetry mniejszy od długości i szerokości zlewu (dokładne wymiary zlewu są podane w opisie produktu).

Do jakiego stylu najlepiej wpasują się zlewozmywaki granitowe? Ich wizualny wygląd użytkownicy doceniają przede wszystkim ze względu na ich uniwersalny wygląd. Modernistyczni wielbiciele wnętrz cenią go za swój design. Zlewy granitowe świetnie wpisują się w styl rustykalny, skandynawski oraz modernistyczny. Dzięki wyborowi kolorystyki, różnorodnemu designowi oraz dostępności modeli z różną liczbą komór (mogą być jednokomorowe lub dwukomorowe), z ociekaczem lub bez, narożnego, okrągłego, prostokątnego, kwadratowego, nakładanego na blat lub podwieszanego. Przy takiej ilości wyborów na pewno znajdziesz coś idealnie pasującego do swojej kuchni.

Kamienne zlewozmywaki - zbiór ciekawostek 2

Szukasz idealnego zlewozmywaka do swojej kuchni? Odwiedź tę stronę i wybierz coś pasującego do Twojej kuchni: https://comitor.pl/katalog/zlewozmywaki/zlewozmywaki-granitowe/

Kamienne zlewozmywaki od lat biją rekordy w popularności w swojej kategorii. Jak widać nie bez powodu są tak lubiane przez domowników, a szczególnie przez osoby, które dużo czasu spędzają w kuchni. Duży wybór modeli i wariantów kolorystycznych pozwala na zadowolenie nawet najbardziej wybrednego klienta.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry