Kanban Tool – japońska metoda w polskim wydaniu

Kolejnym startupem, który recenzujemy jest Kanban Tool, aplikacja do zarządzania projektami wykorzystująca – z powodzeniem – japońską metodę zarządzania.

Kanban Tool to innowacyjna aplikacja biznesowa zwiększająca przejrzystość zarządzania projektami i organizację pracy. Organizuj i kontroluj pracę całych zespołów oraz pojedynczych pracowników nowocześnie na wirtualnej tablicy Kanban Tool – czytamy na stronie projektu.

Twórcy serwisu nazywają go „wirtualną tablicą, ułatwiającą podział zadań oraz komunikację pomiędzy członkami zespołu”. Dzięki wbudowanej funkcji generowania raportów i analiz KanbanTool dostarczać ma użytecznych informacji dotyczących przepływu i rezultatów pracy.

Serwis został wyróżniony w konkursie Start-up Boot Camp 2012 zdobywając nagrodę dla najbardziej obiecującego startupu o międzynarodowym zasięgu. KanbanTool jest projektem katowickiej firmy ShoreLabs, a z rozwiązania korzysta obecnie ponad 15 tys. użytkowników z setki krajów.

KanbanTool pokazuje kto co robi, zrobił i będzie robił na tablicy Kanban. Aplikacja znacznie ułatwia zarządzanie i organizowanie pracy oraz ustalanie priorytetów. Atutem aplikacji KanbanTool jest intuicyjny interfejs oraz unikalny design, wzorowany na rzeczywistej tablicy Kanban z kartami reprezentującymi poszczególne zadania. KanbanTool ułatwia również pracę zespołową i usprawnia komunikację dzięki takim funkcjom jak: współdzielenie zadań, dokumentów i folderów, otrzymywanie powiadomień o komentarzach i przypisanych zadaniach poprzez wiadomość e-mail, możliwość dodawania komentarzy i zadań poprzez e-mail oraz zaawansowane opcje dostępu do tablic i folderów – przekonują twórcy projektu.

Serwis pobiera od użytkowników miesięczne opłaty. Do wyboru są trzy plany abonamentowe: unlimited (nielimitowana liczba tablic, 3,5 euro za użytkownika za miesiąc), pro (osiem tablic, dziesięciu użytkowników za 21 euro miesięcznie) oraz starter (trzy tablice, czterech użytkowników za 7 euro miesięcznie). Wszystkie plany przewidują 30 dni darmowego okresu próbnego. Twórcy oferują również darmowy Free Plan, który pozwala na korzystanie z 1 tablicy przez 2 użytkowników. O zniżki mogą ubiegać się największe firmy, organizacje non-profit i edukacyjne.

Nasza ocena

Dawid: polski sukces – japońska metoda

Japońska metoda kanban jako kontekst zarządzania projektami online? To chyba nie do końca moja bajka, ale domyślam się, że niektórzy uznać to mogą za świetny, przydatny pomysł.

Z pewnością jednak Kanban Tool robi dobre wrażenie przy bliższym użytkowaniu. Nie jest może najpiękniejszym serwisem, jaki recenzowaliśmy, ale to przemyślane narzędzie, które ma w zasadzie wszystko to, co może przydać się przy pracy nad projektami. Ceny też nie wydają się wygórowane.

Trzymam kciuki za rozwój tego polskiego projektu.

Zapraszamy twórców startupów do zgłaszania ich do naszej recenzji! W tym celu wypełnić trzeba formularz dostępny pod tym adresem. Recenzje znaleźć można w kategorii startupy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top