Kawa do biura – jaką wybrać, aby pracownicy byli zadowoleni?

Smaczna kawa w biurze to podstawa, dlatego trzeba zadbać o to, aby właśnie na taką mogli liczyć pracownicy, kontrahenci. Potrzebne będą nam sklep z elektroniką, gdzie kupimy ekspres i zaufana palarnia kawy, skąd pozyskamy dobrej jakości ziarna.

Kawa do biura - jaką wybrać, aby pracownicy byli zadowoleni? 1

Wielu z nas sięga po małą czarną zaraz po przyjściu do pracy, zanim jeszcze przejdziemy do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Często nie mamy po prostu czasu na jej wypicie w domu, bo zwykle się spieszymy, dlatego chcemy to nadrobić. Zawarta w kawie kofeina działa pobudzająco, orzeźwiająco, wzmaga koncentrację i poprawia procesy myślowe. Stanowi też szybki zastrzyk energii, czego z pewnością potrzebujemy do rozpoczęcia wydajnego dnia pracy. Przy wyborze kawy do biura nie należy przesadzać z oszczędnością, ale wybrać taką wysokiej jakości, co przełoży się na wiele wymiernych korzyści dla firmy.

Jaka kawa do biura będzie dobrym wyborem?

Kawa w biurze to coś, za czym rozgląda się większość pracowników. Wymaga się od niej nie tylko tego, aby stawiała na przysłowiowe nogi, ale też była smaczna. Nie może być to wobec tego byle jaki produkt, którego jakość pozostawia wiele do życzenia. Na sklepowych półkach znajdziemy cała masę różnego typu kaw, ale ich smaku i aromatu nie można porównać do tego, co oferuje palarnia kawy. To właśnie tam warto zaopatrywać się w kawę do biura, mając gwarancję co do świeżości produktu. Trzeba pamiętać o tym, że ziarna bardzo szybko wietrzeją i po 60 dniach od ich wypalenia nie uzyskamy już naparu o pożądanych walorach smakowo-zapachowych. W popularnych dyskontach na próżno będzie szukać produktu z górnej półki bo zalegają w nich miesiącami kawy o standardzie masowej produkcji, które są sprzedawane hurtowo. W palarni kawy stawia się przede wszystkim na jakość, świeżość i unikalność. Można tam dostać bez problemu kawy określane mianem premium i speciality. Takie kawy w ofercie posiada chociażby palarnia kawy Caffe Grano. Jeśli chcemy, aby kawa do biura zachwycała swoim unikalnym smakiem i aromatem, zaleca się wybrać tą ziarnistą, która została hermetycznie zapakowana. Ziarna należy mielić bezpośrednio prze zaparzeniem. W palarni można też liczyć na fachowe doradztwo w wyborze kawy, co ułatwi i przyspieszy znalezieniem tej odpowiedniej.

Im lepsza będzie kawa do biura, tym lepiej bo przełoży się to na większe zadowolenie pijających ją osób. Można liczyć na lepsze pobudzenie umysłu do działania i skupienie się na wykonywanych czynnościach, co skutkuje większą wydajnością pracowników. O wysoką jakość naparu warto zadbać także dlatego, że będzie ona wizytówką firmy – serwujemy ją pręcie partnerom biznesowym, klientom i gościom podczas spotkań. Jeśli podamy im słabej jakości, niesmaczny napar, przedsiębiorstwo zacznie być źle utożsamiane, co będzie miało negatywny wpływ na wizerunek. Dobra kawa w biurze wpływa wobec tego na prestiż firmy. Oczywiście znaczenie ma nie tylko jakość surowca, ale też metoda parzenia kawy. Zaleca się wyposażyć biuro w profesjonalny sprzęt w postaci ekspresu do kawy.

Dla każdego coś smacznego

Wybierając kawę do biura, należy mieć na uwadze podniebienie wszystkich przyszłych użytkowników, którzy będą mieli dostęp do ekspresu. Najpowszechniejszymi gatunkami kawy są arabika i robusta, z czego ta pierwsza uznawana jest za najlepszą pod względem walorów smakowo-zapachowych. W jej przypadku można mówić o delikatnym smaku i nutach owocowych. Z kolei kawa robusta wróżenia się dużo większą zawartością kofeiny, ma wyrazisty, gorzkawy smak, z wyczuwalnymi nutami orzechowo-czekoladowymi. Dobrym wyborem będzie stuprocentowa arabika lub jej mieszanka z robustą, gdzie ilość tej drugiej wynosu do 30%.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry