Kiedy kupić Bitcoin przy obecnych wahaniach?

Swoje załamanie bitcoin przeżywał w 2017 i 2018 r., kiedy to na straty spisało go ogromne grono osób na całym świecie. Jednak historia bywa przewrotna. Bitcoin odbił się od dna w zastraszającym tempie. Poziomy cenowe ulegają zmianom. Kiedy kupić bitcoin przy obecnych wahaniach? Prześledźmy jego obecną sytuację i prognozy na najbliższy czas.

Kiedy kupić Bitcoin przy obecnych wahaniach? 1

Bitcoin – kryptowaluta, której popularność wzrasta drastycznie z dnia na dzień. Jeszcze parę lat temu mało kto o niej słyszał. Dziś jest królową na rynku kryptowalut. Do obiegu wprowadził ją człowiek, który funkcjonuje pod pseudonimem Satoshi Nakamoto w 2009 roku (do dziś nie jest znane jego prawdziwe imię i nazwisko).  Swoje załamanie bitcoin przeżywał w 2017 i 2018 r., kiedy to na straty spisało go ogromne  grono osób na całym świecie. Jednak historia bywa przewrotna. Bitcoin odbił się od dna w zastraszającym tempie. Poziomy cenowe ulegają zmianom. Kiedy kupić bitcoin przy obecnych  wahaniach? Prześledźmy jego obecną sytuację i prognozy na najbliższy czas. 

W tym roku bitcoin osiągnął swoje najwyższe, szczytowe wartości, ponieważ przekroczył aż  63 tysiące dolarów za jedną monetę. Inwestowanie w kryptowaluty zawsze niesie za sobą ryzyko. Poziomy cenowe ulegają dużym zmianom. Raz zyskamy, raz stracimy. Na tym właśnie polega cała „zabawa”. 

Spadek wartości 

Na przełomie maja tego roku bitcoin odnotował spadek na ogromnym poziomie. Było to w granicach 50% jego najwyżej wartości. Co było tego przyczyną? Elon Musk oświadczył, że nieaktualna jest możliwość zakupu auta Tesla za bitcoiny, pojawiła się fałszywa informacja o problemach prawnych kryptowaluty i jej delegalizacji w Chinach. Natłok negatywnych informacji znacznie obniżył jego notowania. Bitcoin wahania odnotował na poziomach niewidzianych od marca 2020 r. Z 60 tysięcy dolarów spadł na 30 tysięcy. Wielu inwestorów porzuciło nadzieję o realnym zysku.

Poziomy cenowe 

Najwybitniejsi analitycy prowadzą prognozy i analizują poziomy cenowe bitcoina. Nikt nie jest w stanie przewidzieć ze stuprocentową pewnością, jak sytuacja się rozwinie. Szacuje się, że możliwym jest, powrócenie bitcoina do znakomitej formy. Tzw. „kryptowalutowe wieloryby”, czyli posiadacze ogromnej ilości bitcoinów nie sprzedają ich, co daje dużą nadzieję na poprawę obecnej sytuacji. To cecha charakterystyczna dla inwestowania w kryptowaluty. Jednak analizując cały przebieg sytuacji bitcoina na rynku, bardzo często miał tendencje wzrostową i generował zyski. Hossa bitcoina nadal trwa, jednak analitycy przewidują, że rokowania na dalszą część tego roku są pozytywne. 

Fale bitcoina 

Według specjalistów z dziedziny ekonomii piąta fala właśnie trwa i jest w szczytowym momencie. Ostatnia może zwiastować tęczę po burzy. Spadek waluty znajduje się prawdopodobnie w swojej ostatniej, piątek fali. Po jej przejściu cena powinna osiągnąć nagły wzrost. Obecna sytuacja jest długoterminowa, a jej początek datuje się na 13 marca 2021 r. Obecnie przewidywany jest wzrost w kierunku 19 200 USD. 

Początki inwestowania 

Aby rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami, należy zapoznać się z ich definicją, zaakceptować ryzyko i postawić swoje pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut. Genialnym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody jest strona impily.com. Na portalu można zapoznać się z obecnym kursem bitcoina, przeczytać opinie i spekulacje analityków co do dalszych losów kryptowaluty, a na końcu zainwestować swoje pieniądze. Za pośrednictwem portalu można kupować, sprzedawać, wymieniać i przechowywać waluty cyfrowe. 

Bezpieczeństwo 

Funkcjonowanie na giełdzie kryptowalut powinno być dokonywane za pośrednictwem portali gwarantujących bezpieczeństwo. Strona impily.com to serwis zaufany, posiadający cyfrowe zabezpieczenia dla swoich użytkowników. Spełnia wymogi standardu PCI – DSS.  Jest rodzajem internetowego kantoru kryptowalut, a dzięki swojej prostej konstrukcji pozwala na bezproblemową sprzedaż czy kupno kryptowaluty w wybranym przez Ciebie momencie.

Ryzyko inwestycji 

Podejmując decyzję o rozpoczęciu przygody z bitcoinem, podstawową kwestią, z jakiej należy zdać sobie sprawę, jest występowanie ryzyka. Nie można go uniknąć. Nikt nie da nam gwarancji, że bitcoin wahania nie będą dynamiczne. Zazwyczaj są i wiążą się naprzemiennie ze spadkiem i wzrostem notowań. Jednak warto podjąć ryzyko, ponieważ jak mówi starodawne przysłowie: „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana”. 

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top