Kiedy najbardziej opłaca się skorzystać z leasingu?

Jeśli jesteś urodzonym przedsiębiorcą, z pewnością lubisz optymalizować swoje wydatki. Mając na uwadze potrzeby osób takich jak Ty, przygotowaliśmy ten artykuł. Przedstawiamy w nim scenariusze, w których nabycie pojazdu na leasing opłaca się najbardziej. Zostań z nami i dowiedz się, czy ten rodzaj finansowania zakupu auta jest wart Twoich pieniędzy!

Kiedy najbardziej opłaca się skorzystać z leasingu? 1

Coś dla właścicieli firm

Leasing to najpopularniejsza forma finansowania inwestycji w pojazdy wśród przedsiębiorców. Wybierający ją posiadacze firm mogą liczyć na liczne benefity. W przypadku leasingu operacyjnego prawo pozwala zaliczyć całość rat do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. W praktyce oznacza to znaczne ograniczenie comiesięcznych wydatków, a długoterminowo niemałe oszczędności. Oczywiście po upłynięciu czasu wyłuszczonego w umowie, leasingobiorca może wykupić dany model lub oddać go dostawcy leasingu.

Lubisz prostotę?

Jeśli chcesz załatwiać niezbędne formalności w ekspresowym tempie, leasing może okazać się rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie. Ta forma finansowania inwestycji jest wyjątkowo prosta w implementacji. W większości przypadków leasingodawcy wystarczy dostarczyć zaświadczenie o numerach NIP i REGON, wpis do ewidencji działalności gospodarczej, ksero dowodów tożsamości oraz ksero dowodów tożsamości poręczycieli. Jeśli jesteś właścicielem spółki, konieczne będzie również okazanie jej umowy. Nawet w przypadku drogich lub niszowych aut, takich jak Tesla leasing pozyskuje się bez dodatkowych formalności. Etap przetwarzania dokumentacji z reguły można zamknąć w ciągu jednego dnia roboczego. Bez względu jednak na to, jak bardzo Ci się spieszy, nie zapomnij dokładnie zapoznać się z umową. To od niej zależy, na jakich zasadach będziesz mógł użytkować auto!

Cenny kapitał

Auta tracą na wartości stosunkowo szybko. Największy spadek ceny pojazdu ma miejsce z reguły w pierwszych 3 latach po opuszczeniu salonu. W czwartym roku użytkowania samochód może kosztować nawet o połowę mniej. Czy istnieją sprawdzone sposoby na uniknięcie tak dotkliwej straty? Najlepszym antidotum na utratę wartości auta jest leasing. Ta metoda finansowania inwestycji opiera się o system ratalny. Dzięki temu użytkownik auta unika wysokich wydatków, a tym samym nie zamraża kapitału. Co więcej, dopóki leasingobiorca nie dokona wykupu, pojazd nie jest jego własnością. Bez względu więc na to, ile auto straci na wartości, nie musi to stanowić zmartwienia dla jego użytkownika

Jednocześnie warto pamiętać, że zdecydowana większość umów leasingowych zakłada uiszczenie wkładu własnego. Z reguły im wyższa jest jego kwota, tym większą wolność wyboru ma użytkownik pojazdu w zakresie wysokości rat oraz okresu spłaty. Na szczęście leasingodawcy oferują stosunkowo niskie progi minimalne wkładu własnego. Wkład już na poziomie 0,5% niejednokrotnie wystarcza, aby podpisać umowę. Czy brzmi to zachęcająco? Zapoznaj się z ofertami dostawców leasingu dostępnymi na polskim rynku. Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top