Kiedy warto wypożyczyć namiot i na co zwrócić uwagę?

Namioty eventowe o różnorodnych parametrach, wymiarach i wyglądzie to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku. Mimo to stale zyskuje na popularności, a firmy produkujące oraz prowadzące wypożyczalnie sprzętów tego typu są coraz bardziej liczne, przez co również ich jakość usług i bogactwo oferty rośnie. W większości przypadków, zwłaszcza dla osób organizujących wydarzenia rodzinne korzystniejsze jest wypożyczenie, a nie zakup namiotu. Kiedy warto wypożyczyć namiot? Na co zwrócić uwagę przy wynajmie oraz organizacji danego wydarzenia lub uroczystości?

Kiedy warto wypożyczyć namiot i na co zwrócić uwagę? 1

Wynajem przestronnych namiotów na każdą okazję

Kiedy tak naprawdę może być potrzebny namiot? Tego typu przestronne konstrukcje dedykowane są na różnorodne wydarzenia odbywające się w plenerze. Choć jeszcze do niedawna kojarzone były przede wszystkim z eventami z kategorii handlowo-usługowej, przy okazji imprez masowych czy targów, to ich wykorzystanie w sferze bardziej osobistej staje się coraz częstsze. Powraca do łask organizacja większych prywatnych przyjęć czy uroczystości w plenerze, w tym także wesel, chrzcin czy komunii. Jednak współczesne wymagania stają się o wiele większe, a uwzględniwszy kapryśną pogodę o niemalże każdej porze roku, wynajem dostosowanego do ilości gości namiotu staje się doskonałym rozwiązaniem. Być może wiele osób inspiruje się wzorcami z zachodu, gdzie tego typu wykorzystanie namiotów jest popularne już od kilku dekad.

Spróbuj określić swoje potrzeby

Aby wynająć właściwy namiot, niezwykle ważne jest odpowiednie określenie własnych potrzeb. Począwszy od tego, jakie będzie przeznaczenie namiotu, poprzez ilość dostępnego miejsca, sposób zabudowy ścian, wejścia, a także potencjalnej lub rzeczywistej ilości osób, jaka ma się w nim zmieścić. Ważne jest też, czy planujesz, aby osoby mające znajdować się w namiocie, będą stały, czy też zostaną wstawione do niego określone meble. Dopiero sprecyzowanie tych wymagań, uzupełnione o fachowe doradztwo specjalistów z firmy zajmującej się wynajmem namiotów może pozwolić na dopasowanie odpowiedniego sprzętu. Nie bez znaczenia może być także termin wynajmu, gdyż niektóre okresy, w szczególności w szczycie sezonu letniego mogą być zdecydowanie bardziej oblegane.

Wypożyczanie namiotów – ważne cechy usługi

Wynajem namiotów to najczęściej złożona usługa. Oprócz samego udostępnienia sprzętu może ona obejmować również:

  • transport namiotów do i z miejsca montażu,
  • montaż i demontaż namiotów,
  • wypożyczenie akcesoriów dodatkowych i uzupełniających,
  • wynajem wyposażenia namiotów na przykład na ślub i wesele.

O ile wiele wypożyczalni namiotów oferuje kompleksowe usługi związane z ich przewozem oraz montażem, głównie ze względu na wielkość, ciężar oraz ilość elementów niezbędnych do budowy namiotu, tak już wynajem wyposażenia namiotów nie wszędzie jest możliwy. Jedną z nielicznych firm oferująychc wynajem wyposażania, np: podłogi i parasoli grzewczych, jest rentatent.com.pl. Podobnie nie zawsze dostępne są różne dodatkowe akcesoria czy namioty o pożądanych cechach, kolorystyce, oknach lub dodatkach. Warto sprawdzić dokładnie, czy oferta wybranej wypożyczalnie spełnia wszystkie stawiane jej wymagania. Trzeba mieć także pewność przed zawarciem umowy, że konkretny wybrany sprzęt będzie dostępny we wskazanym terminie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wynajmując namiot?

Namiot do użytku prywatnego na rodzinne wydarzenia, uroczystości czy przyjęcia w gronie przyjaciół i znajomych wynajmowany jest najczęściej z powodu niepewnej pogody. Planując imprezę z dużym wyprzedzeniem w plenerze w polskich warunkach, trzeba liczyć się z faktem, że może wystąpić deszcz, niższa niż przewidywana pierwotnie temperatura, nadmierne nasłonecznienie czy inne zakłócenia pogodowe. Dlatego zabezpieczenie w postaci namiotu jest doskonałym pomysłem. Podobnie będzie w przypadku plenerowych eventów, imprez, różnego typu wydarzeń. Upewnij się, że wybrany namiot ochroni odpowiednio przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Miej również pewność terminu montażu, który musi nastąpić wcześniej niż samo wydarzenie. Zaplanuj odpowiednio czas na przygotowanie namiotu do wydarzenia – dekoracje, oznaczenia czy jego wyposażenie. Tylko dobrze zaplanowana impreza, bez względu na typ, może przebiegać bez większych szans na problemy i zakłócenia.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry