Kierunki rozwoju na rynku pracy – jakie obecnie mają możliwości młodzi ludzie, którzy wkraczają w dorosłość?

Egzamin dojrzałości stanowi wstęp w życie dorosłe. To podczas tego testu zwieńczającego naukę w szkole średniej już przychodzi młodym ludziom decydować o swoich planach na przyszłość. W jakim kierunku powinni iść? W jakich branżach obserwuje się niedostatek specjalistów?

Brakuje techników

Kierunki rozwoju na rynku pracy - jakie obecnie mają możliwości młodzi ludzie, którzy wkraczają w dorosłość? 1W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii. Dlatego ciągle w Polsce – i nie tylko – na stanowiskach pracy brakuje właśnie osób związanych z kierunkami ścisłymi. Szczególnym „wzięciem” na rynku pracy cieszą się informatycy. Podstawowa obsługa komputera jest już standardem i wymaga się jej na około 90% stanowisk. Wraz z szybkim rozwojem branży IT oraz jej nienasyceniem, pracodawcy ciągle poszukują nowych specjalistów. Ci mogą liczyć na nie tylko ciekawe warunki pracy, ale również atrakcyjną płacę. Co więcej, mogą przebierać oni w wielu ofertach i wybrać taką, która będzie im najbardziej odpowiadać. Dużą zaletą bycia np. programistą jest duża mobilność. Swojej pracy nie musimy wykonywać w biurze, a zatrudnieni możemy być w odległej części globu.

Podstawowym warunkiem zatrudnienia w niemalże każdym zawodzie jest znajomość języków obcych. Od pracowników oczkuje się sporej elastyczności, otwartości, a także komunikatywności, co ułatwia pracę w zespole. Jest to również niezbędne ze względu na sporą dynamikę wewnętrzną branży, która jest spowodowana nieustannym rozwojem technologii.

Wszystkie zawody techniczne, z zatem inżynierowie, elektronicy, a przede wszystkim informatycy, na brak pracy z pewnością nie będą mogli narzekać.

Jak szkolić się w wybranym zawodzie?

Najwięcej atrakcyjnych dla młodych ludzi – i nie tylko – perspektyw dają praca w branży informatycznej. Duża mobilność, dobre zarobki, a także ciągle rosnąca liczba ofert sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na studia w tym kierunku. Jednak nie wszyscy, którzy kończą politechnikę, twierdzą, że pięcioletnia nauka wzbogaciła ich o pożądaną wiedzę i doświadczenie, które jest wymagane na rynku pracy. Dlatego wiele osób decyduje się na kierowanie swoim rozwojem na własną rękę. W jaki sposób?

Jednym z nich jest z pewnością kurs programowania. Obecnie możemy spotkać się z wieloma ciekawymi formami szkolenia, np. bootcamp, czy też online – dla tych, którzy nie mają czasu na dojazdy. Doświadczeni trenerzy mogą w taki sposób dostarczyć skondensowaną wiedzę i podzielić się cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w zawodzie. Taki sposób nauki jest z pewnością mniej czasochłonny i daje – ostatecznie – lepsze rezultaty szkolenia.

W ramach kursów konkretnego języka studenci uczą się nie nużących teorii, a działania praktycznego. Umożliwia to efektywniejsze przyswajanie wiedzy i jednocześnie większą pewność w wykonywanych przez siebie zadaniach.

Kursy zawodowe są dla wiele osób możliwością do rozpoczęcia pracy w wymarzonym środowisku. Szkolenie informatyczne wymaga sporą zaangażowania i motywacji, jednak dzięki wybraniu odpowiedniej metody jego przeprowadzenia, nauka i praktyczne wykorzystanie wiedzy będzie znacznie prostsze i bardziej intuicyjne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top