Komu dedykowane są zegarki sportowe?

Czas na sport… tik… tik… tak… Czasy, kiedy przypadkowy przechodzień zapytany: „która godzina?”, zerkał na wyjętą z kieszeni czy plecaka komórkę, powoli odchodzą w niebyt. Wszechstronne smartfony zastępują laptopa, aparat fotograficzny, czytnik e-booków, ale przestają zastępować zegarek. W dobrym tonie jest dzisiaj mieć tradycyjny czasomierz. Dotyczy to obydwu płci. Zarówno panie, jak i panowie ozdabiają nadgarstki zegarkami. Czasem są to tradycyjne akcesoria na metalowych bransoletach czy skórzanych paskach. Jednak zdecydowanie częściej spotkać można zegarki sportowe, które w niczym nie ustępują swoim tradycyjnym odpowiednikom. Wręcz przeciwnie, przewyższają je możliwościami. Dlatego są coraz częściej wybierane. Przez kogo? Tak naprawdę przez wszystkich.

Dla kogo dedykowane są zegarki sportowe?

Komu dedykowane są zegarki sportowe? 1Zegarek sportowy to akcesorium, które najczęściej spotkać można na nadgarstku pasjonata sportu. Tego typu czasomierze noszą najczęściej osoby uprawiające mniej lub bardziej intensywnie jogging. Pokonane kilometry może wyliczać aplikacja w telefonie, ale zegarek z GPS do biegania nada się zdecydowanie lepiej. Podobnie jak inny rodzaj sportowego czasomierza, czyli zegarek z ciśnieniomierzem. Ten rodzaj urządzenia dedykowany jest zarówno dla biegaczy-sprinterów, jak i maratończyków. Nie pogardzą nim również nurkowie czy pasjonaci skoków spadochronowych. Tak naprawdę jest idealny dla każdej aktywnej osoby. Podobnie jak zegarek z krokomierzem. Tutaj nie trzeba biegać długich dystansów czy bić rekordów. Zwyczajna codzienna aktywność zostanie odnotowana przez ten krokomierz. Zegarek, a dokładnie odmierzanie czasu, w tym przypadku traktowane jest jako funkcja dodatkowa. Jak widać, przyda się każdemu.

Różnice miedzy damskim a męskim zegarkiem sportowym

Wyposażenie czasomierza w dodatkowe funkcje decyduje co najwyżej o tym, dla pasjonatów jakiej aktywności będzie najbardziej odpowiedni. Jednak już to, czy dane urządzenia określić jako zegarek sportowy damski czy męski, to już kwestia jego designu i konstrukcji. Czasomierze dedykowane paniom są zazwyczaj delikatniejsze w wyglądzie i bardziej subtelne w formie.

Zegarek sportowy męski będzie wykonany z tych samych materiałów, z wykorzystaniem identycznych technologii, ale będzie zwyczajnie większy i bardziej masywny. Biorąc pod uwagę anatomię jego właściciela, sportowy zegarek damski będzie miał przykładową krótszy pasek czy mniejszą i cieńszą kopertę. I odwrotnie – sportowy zegarek męski, tego samego producenta, w tym samym modelu, odróżni się dłuższym paskiem – wystarczającym, by opasać grubszy nadgarstek. Może też mieć większą i grubszą kopertę, która nie przytłoczy wizualnie dłoni i nie ograniczy jej ruchu.

Kiedy kupić zegarek sportowy?

Wraz z rozwojem pasji, a taką jest sport, uprawiająca ją osoba ma coraz większe wymagania i potrzeby. O ile dla początkującego biegacza, pokonującego kilka kilometrów tygodniowo, wystarczą zwykłe buty sportowe i aplikacja w telefonie, o tyle dla bardziej wtajemniczonych, biegających tygodniowo 40-50 kilometrów i więcej, potrzebne będzie lepsze obuwie, wygodniejsza odzież, a także akcesoria pomagająca pracować nad wynikami. Na tym etapie warto zaopatrzyć się w na przykład w zegarek sportowy z pulsometrem. Pozwoli on kontrolować puls i tętno, a docelowo wypracować odpowiednie tempo, przez co wyniki i osiągi staną się lepsze. Podobnie „zadziała” zegarek fitness. Jego zakup należy rozważyć, gdy wizyty w siłowni staną się regularne, nie od wielkiego święta, i przybiorą formę dopracowanych i celowych treningów. Można też spróbować zupełnie odwrotnej techniki. Najpierw zakupić wyposażony w pulsometr zegarek czy inny czasomierz dedykowany dla aktywnych sportowców, a mając go już na ręce mobilizować się do zwiększonej aktywności fizycznej. To ryzykowna opcja, dla najbardziej zdeterminowanych, ale kto powiedział, że nie zadziała i że najpierw trzeba zacząć ćwiczyć, a dopiero później zastanawiać się, jaki zegarek sportowy wybrać?

Czym charakteryzują się zegarki sportowe?

Na to pytanie należy znać odpowiedź decydując się na zakup czasomierza dla aktywnych. Kierując się pierwszym wrażeniem, bardzo łatwo kupić zegarek, który na sportowy tylko wygląda, a z przydatnych funkcji nie posiada żadnej, nawet stopera. Design jest oczywiście ważny, ale liczą się też inne cechy. Przede wszystkim jego wytrzymałość, czyli materiały, z jakich został wykonany czy konstrukcja, co przekłada się na wytrzymałość na wstrząsy czy wodoodporność. Do tego dochodzą oczywiście wszelkie funkcje, takie jak pulsometr, ciśnieniomierz, pomiar tętna czy licznik kroków. To wszystko może być ukryte w bardzo niepozornym urządzeniu o eleganckim wyglądzie, zupełnie nie przypominającym gadżetu Mc Gyvera.

Dodatkowe funkcje w zegarkach sportowych

One tak naprawdę decydują o tym, że zegarek jest naprawdę sportowy, czyli przydatny dla osoby aktywnie uprawiającej sport. Wymienione już wcześniej opcje, takie jak pulsometr, pomiar tętna, liczby kroków, wbudowany GPS czy ciśnieniomierz, stanowią o funkcjonalności zegarka sportowego. Te wszystkie elementy są naprawdę pomocne przy praktykowaniu sportowego hobby i sprawiają, że bieganie to nie wysiłek oblany litrami potu, ale sama przyjemność rozliczona co do sekundy, kalorii i uderzenia serca. Ale by tak było, należy dobrze przemyśleć jego zakup. By zaś nie zgubić się w gąszczu sekundników, kopert, tarcz i pasków, szukać należy w dobrym miejscu. A takim niewątpliwie będzie sklep specjalizujący się w sprzedaży czasomierzy. Taki, w którym zegarki są na pierwszym miejscu. Jednym z lepszych dystrybutorów jest sklep internetowy z zegarkami Niwatch, gdzie każdy – nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie odpowiedni dla siebie produkt.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top