Konferencja? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na Kraków

Konferencję warto zorganizować w mieście, które doskonale łączy tradycję z nowoczesnością – w Krakowie. Gdzie konkretnie? Jak uczestnicy konferencji mogą spędzić wolny czas?

Wybór miasta na konferencję nie może być przypadkowy. Przede wszystkim taka miejscowość powinna być dobrze skomunikowana. Ten aspekt jest najważniejszy wówczas, gdy goście przybywają również z zagranicy. Korzystając z transportu lotniczego, taksówek lub komunikacji miejskiej, nie powinni mieć oni problemu z dotarciem do hotelu czy ośrodka kulturalnego, gdzie odbędzie się konferencja. Kraków jest pod tym względem idealny, ponieważ niedaleko centrum znajduje się m.in. lotnisko w Balicach. Dlaczego jeszcze – poza lokalizacją – warto zdecydować się na tę właśnie miejscowość?

Kraków – nowoczesność i tradycja w jednym

Konferencja? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na Kraków 1Współczesny Kraków przyciąga miliony turystów. Tylko w 2015 r. odwiedziło go ponad 10 mln gości z całego świata. Turyści chętnie zwiedzają zabytki, stołują się w restauracjach i bawią w lokalnych klubach i pubach. To właśnie Kraków – idealne połączenie nowoczesności z tradycyjną. Obok bajkowych zamków, z którymi związane są liczne legendy, wciąż wyrastają nowoczesne szklane biurowce. Z myślą o tych, którzy przyjeżdżają do Krakowa w celach biznesowych, powstało wiele dobrze wyposażonych sal konferencyjnych. Oferują je m.in. Queen Boutique Hotel (www.queenhotel.pl), Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków (www.expo.krakow.pl) czy Żydowskie Muzeum Galicja (www.galiciajewishmuseum.org).

Czym się kierować przy wyborze sali konferencyjnej?

Wybór sali konferencyjnej nie powinien być przypadkowy. Ważne jest przede wszystkim to, by pomieściła ona wszystkich zaproszonych gości. Hotele oferują najczęściej sale na maksymalnie 30–50 osób. Ośrodki kulturalne, m.in. Centrum Kongresowe ICE, są w stanie pomieścić nawet kilka tysięcy osób.

Wybierając salę konferencyjną, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej wielkość, lecz także na wyposażenie. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy gości będzie wiele. Dobre nagłośnienie i możliwość skorzystania np. z tablic interaktywnych, drukarki czy komputera to podstawa, jeżeli konferencja ma być udana.

Gdy wykładów jest wiele…

…warto pomyśleć o zorganizowaniu konferencji trwającej dłużej niż jeden dzień. W takiej sytuacji organizatorzy muszą zagwarantować gościom nocleg. Rozwiązania są dwa: organizatorzy mogą sami wynająć pokoje albo zorientować się, w których hotelach będą wolne miejsca, i dać wybór gościom.

Obydwa rozwiązania są dobre, bo każde zagwarantuje uczestnikom zaplecze hotelarskie – nie muszą oni sami wcześniej martwić się o zarezerwowanie noclegu. Organizatorzy powinni szukać takich hoteli, które oferują komfortowe warunki wypoczynku. Dobrze też, by były one zlokalizowane niedaleko miejsca, w którym odbywają się spotkania. Pod tym względem najlepiej wypadają hotele, gdzie organizowana jest konferencja – uczestnicy muszą tylko zejść np. z piętra na parter.

Czas wolny i zwiedzanie Krakowa

Osoby przyjeżdżające do Krakowa w celach zawodowych czasu między kolejnymi wykładami wcale nie muszą spędzać w hotelowym pokoju. Atrakcji w mieście nie brakuje. Jako przykład warto wskazać np. podziemny oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Możliwość zwiedzania podziemnego miasta nie jest dostępna we wszystkich największych metropoliach Europy. Może być to więc fantastyczna przygoda dla tych, którzy zdecydują się na nabycie biletu.

Kraków to również wyśmienita kuchnia. Większość podmiotów oferujących wynajem sal konferencyjnych na ogół zapewnia gościom posiłek lub przynajmniej drobny poczęstunek. Jednak do dyspozycji są też liczne restauracje zlokalizowane w mieście. W letni wieczór uczestnicy konferencji mogą rozkoszować się dobrą kuchnią, sączyć ulubione napoje i… napawać się wyjątkowym klimatem Krakowa.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top