Konsolidacja pożyczek pozabankowych.

Konsolidacja jest deską ratunkową dla osób, które wpadły w pętle zadłużenia i chcą poprawić swoją sytuacje finansową. Pierwszy krok dla podjęcia tej decyzji bywa trudny. Osoby, które mają problemy finansowe często nie wiedzą jak z tej sytuacji wyjść, a także nie wiedzą gdzie znaleźć właściwą poradę bądź informację. Unikanie rozmów ze swoim wierzycielem nie rozwiąże sytuacji. W przypadku gdy zaciągnęliśmy pożyczkę powinniśmy się wywiązać ze swoich zobowiązań. 

Konsolidacja pożyczek pozabankowych. 1Banki oferują pożyczki konsolidacyjne ale przede wszystkim kierują swoją ofertę w celach spłaty pożyczek bankowych. Podkreślić należy, że jednak spore grono osób mających problem ze spłatą zobowiązań posiada zadłużenia w parabankach, takie pożyczki nie są co do zasady konsolidowane przez banki. Jednak rynek finansowy nie lubi próżni, niektóre firmy pożyczkowe z branży pozabankowej wręcz specjalizują się w udzielaniu pożyczek konsolidacyjnych. Flagowym produktem dla Ekassa jest pożyczka konsolidacyjna na spłatę innych zobowiązań https://ekassa.pl/kredyt-konsolidacyjny. Jeżeli raty Cię przygniatają powinieneś zainteresować się tym produktem.

Głównym celem udzielenia takiej pożyczki jest spłata innych chwilówek. Pozwala to na zmniejszenie wysokości miesięcznej raty oraz scalenie wszystkich zobowiązań w jedną płatność. Takie rozwiązanie pozwoli uporządkować płatności oraz poprzez zmniejszenie wysokości miesięcznej raty do indywidualnych możliwości płatniczych, umożliwi spłatę zobowiązań na czas. Spłata zobowiązań w terminie pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu oraz uniknąć dodatkowych kosztów odsetek karnych za zaległości.

Co jest istotne w przypadku udzielenia pożyczki konsolidacyjnej w firmie pozabankowej? W przypadku takiej pożyczki nie będzie potrzebne dodatkowe zabezpieczenie jak często jest to wymagane w bankach bądź SKOKach. Banki i SKOKi również mogą udzielić konsolidacji dla spłaty chwilówek jednak często wymagają dodatkowych gwarancji, poręczycieli bądź zabezpieczeń na przykład na nieruchomości, a nie każdy z nas posiada nieruchomość na własność bądź chciałby zaryzykować obciążenie nieruchomości dla spłaty innych zobowiązań finansowych. Jest to duży plus pożyczek konsolidacyjnych w instytucjach pozabankowych, dzięki zastosowaniu takich rozwiązań można ograniczyć formalności do minimum oraz zaoszczędzić czas.

Jak wygląda otrzymanie pożyczki konsolidacyjnej w firmie pozabankowej? Procedura jest prosta i całkowicie online. Wybierasz kwotę oraz termin spłaty, składasz wniosek, wskazujesz wysokość pożyczek i firmy pożyczkowe, którym chcesz spłacić zobowiązania, w przypadku kredytu konsolidacyjnego musisz wykazać choćby niewielki ale stały dochód (już od 1000 zł miesięcznie). Na decyzje poczekasz nieco dłużej niż przy otrzymaniu zwykłej chwilówki ponieważ firma ma większą ilość danych do sprawdzenia, ale odpowiedź zazwyczaj zostanie wygenerowana w ciągu 1-2 dni roboczych.

Warto przeanalizować produkty pożyczek konsolidacyjnych i porozmawiać z konsultantem aby dowiedzieć się o możliwościach uzyskania takiej pożyczki oraz dobrać najlepsze rozwiązanie do swoich możliwości płatniczych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top