Kontakty Berker – szeroki wybór niezawodnego osprzętu elektrycznego

Nawet niewielkie szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie dla codziennego komfortu. Jednym z najlepszych przykładów są gniazdka – kontakty elektryczne. Odpowiednio dobrane są nie tylko funkcjonalne, ale również mogą stać się eleganckim detalem wykończeniowym. Właśnie dlatego firma Berker przygotowała szeroką gamę osprzętu, który wpisuje się w potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Kontakty Berker – szeroki wybór niezawodnego osprzętu elektrycznego 1

Berker – od ponad 100 lat w branży elektrycznej

Niemiecka firma Berker GmbH & Co. KG została założona w 1919 roku przez dwóch braci – Hugona i Roberta Berkerów. Początkowo jej siedziba znajdowała się w Schalksmühle, lecz ma oddziały na kilku kontynentach. Berker wchodzi w skład grupy Hager.

Berker dostarcza osprzęt elektroinstalacyjny, systemy elektryczne, a także rozwiązania w zakresie automatyki budynkowej dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Osprzęt elektryczny Berker – kontakty
To właśnie przez swój osprzęt elektryczny Berker zyskał sobie tak szerokie grono klientów doceniających jego niepowtarzalne wzornictwo, przemyślane rozwiązania oraz unikatowe pomysły. Dzisiaj jest on wybierany do wielu przestrzeni – domów, mieszkań, apartamentów, hoteli czy biur.

Wśród tak bogatej palety produktów znajdują się kontakty Berker, które mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu. Powstają z najwyższej jakości materiałów, przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem i oferują szeroką funkcjonalność. Podwójna budowa – gniazda i ramki – pozwalają na stworzenie idealnego kompletu.

Gniazdka Berker to nie tylko klasyczne gniazdka zasilające. Firma oferuje także szeroką gamę kontaktów dodatkowych, z którymi można przygotować zaawansowane instalacje wspierające różne urządzenia domowe.

Rodzaje kontaktów Berker
Gniazda zasilające
To podstawowe kontakty Berker, które służą do korzystania z energii elektrycznej. Oferowane są z uziemieniem i praktycznym podświetleniem LED.

Gniazdka Berker mają podświetlenie orientacyjne LED – zintegrowany czujnik natężenia oświetlenia uruchamia po zmierzchu lampkę orientacyjną i wyłącza ją nad ranem. Dostępne są także modele z diodą kontrolną LED sygnalizującą zasilanie.

Gniazda SCHUKO
Gniazdka typu SCHUKO, inaczej określane jako niemieckie, stosują system uziemienia z dwoma sprężynującymi blaszkami. Dostępne z ochroną przepięciową oraz z polem opisowym.

Gniazda ładowania USB
Ładowanie telefonu i innych sprzętów na USB wprost z gniazdka? To możliwe z kontaktami Berker. Firma oferuje gniazdka z mechanizmem ładowania USB do 3.0 A. Dla pełnej ochrony wyposażone są w bezpiecznik elektroniczny zabezpieczający przed przeciążeniem i zwarciem.

Gniazda antenowe
To gniazda do podłączenia anteny telewizyjnej, inaczej określane jako gniazda RTV.

Gniazdka Berker mogą być stosowane:
– do odbioru sygnału naziemnego,
– do transmisji analogowej,
– do transmisji cyfrowej.

Wyposażane są także w mechanizm szerokopasmowy 2F RTV oraz 3F DATA do sieci kablowych.

Gniazda telefoniczne
Praktyczne kontakty Berker stosowane do przyłączenia telefonu z wtyczkami RJ11, RJ12, RJ45, ISDN. Tworzą idealne połączenie wzornicze z pozostałymi gniazdkami firmy.

Gniazda komputerowe
Gniazdka przeznaczone do wtyczek RJ11, RJ12 i RJ45 – ekranowane. Dostępne w wariantach pojedynczym i podwójnym.

Gniazda multimedialne
Szeroka gama gniazd multimedialnych to odpowiedź na potrzeby współczesnych użytkowników. To sprzęt, za pomocą którego można podłączać urządzenia audio, hi-fi, monitory i projektory.

Do gniazd multimedialnych Berker zaliczają się:
– gniazda HDMI,
– gniazda Cinch/S-Video,
– gniazda VGA,
– gniazda głośnikowe.

Gniazda HDMI (High Definition Multimedia Interface) wspierają najwyższą jakość połączenia z nowoczesnym sprzętem elektronicznym, umożliwiając przesyłanie dźwięków i obrazów.

Gniazda Cinch/S-Video współpracują z popularnym sprzętem – telewizorami, odtwarzaczami płyt DVD, kamerami przenośnymi.

Gniazda VGA (Video Graphics Array) odpowiadają za przysyłanie sygnału obrazu do monitorów i projektorów – oferowane są w wersji z zaciskami śrubowymi i bez nich.

Gniazda głośnikowe umożliwiają przesył dźwięku. Dostępne są w wariantach pojedynczym i stereofonicznym – podwójnym. Na szczególną uwagę zasługuje również gniazdo głośnikowe High End – to pozłacane gniazdo wtykowe bananowe dla najwyższej jakości dźwięku.

Gniazdka Berker – stylowy design do każdego wnętrza
Kontakty Berker to kilkanaście serii osprzętu, który różni się swoimi kształtami, wymiarami oraz zastosowanymi materiałami i kolorami.

Najprostszym wyglądem wyróżnia się seria Berker B.Kwadrat – to kwadratowe kontakty o minimalistycznym designie. Serie Berker B.3 oraz Berker B.7 to również kwadratowe modele o szykownym wyglądzie stworzonym na bazie szlachetnych materiałów. Kwadratowy kształt kontynuują modele Berker Q.1, Q.3 oraz Q.7, które wykonane są z aksamitnych w dotyku tworzyw.

Intrygującą propozycją są serie R.1, R.3 oraz R.8 – kanciastym ramkom towarzyszą okrągłe przyciski i gniazdka, co daje niebanalny kontrast.

Gniazdka Berker to też pełna paleta wariantów okrągłych. Seria Berker R.classic, która obejmuje łączniki obrotowe, uzupełniona jest o efektowne okrągłe kontakty. Seria Berker 1930 oddaje hołd szkole Bauhausu – to czysta funkcjonalność w stylowej oprawie. Linia obejmuje osprzęt z tworzywa i z porcelany jako Berker Serie 1930 Rosenthal. Ciekawą koncepcję stanowią także łączniki i kontakty Berker Glasserie z płytkami z przezroczystego szkła.

Dostępne warianty uzupełniają kontakty Berker W.1 – wodoodporne gniazdka z pokrywami.

Gniazdka Berker oferowane są w wielu wariantach kolorystycznych, między innymi:
– biały,
– kremowy,
– antracytowy,
– czarny,
– aluminium,
– stal szlachetna,
– szkło – przezroczyste, białe i czarne,
– kolory anodyzowane – brązowy, żółty, czerwony i inne.

Podsumowanie
Nowoczesny osprzęt elektryczny Berker to nie tylko szeroka gama gniazdek o zróżnicowanej funkcjonalności. To również wyjątkowy design, który powoduje, że natychmiast przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem. Dzięki temu gniazdka Berker to niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu systemów zasilania odpowiadających wszystkim potrzebom użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top