Konto potrzebne od zaraz

Faktem jest, że do prowadzenia działalności każdy właściciel firmy potrzebuje rachunku bankowego. Dlaczego? Ponieważ współcześnie rozliczenia przedsiębiorców z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy z Urzędem Skarbowym, odbywają się jedynie w formie bezgotówkowej. Wiemy więc, że potrzebujemy rachunku bankowego. Pytanie brzmi, jakiego? Czy przedsiębiorca może używać konta prywatnego do celów związanych ze swoją działalnością? A może jednak nie?

Obowiązkowy czy nie?

Czy konto firmowe jest obowiązkowe? Nic bardziej mylnego! Nie ma przepisów jednoznacznie nakazujących zakładanie tego rodzaju rachunków bankowych. Skąd się wziął ten mit? Po pierwsze banki sporo zarabiają na takich kontach, są one boib-600x400-konto-firmowe-5wiem droższe niż konta prywatne. Banki intensywnie je reklamują, przez co wydaje nam się, że takiego rodzaju konta potrzebujemy. Po drugie sami pracownicy biur wprowadzają w błąd, utwierdzając nas w przekonaniu, że jest ono po prostu niezbędne każdemu przedsiębiorcy. A po trzecie to, że konto założone z myślą o naszej działalności nie jest obowiązkowe, nie oznacza, że nie warto go założyć. Ten rodzaj konta ma przecież wiele korzyści.

Pozytywy

Jakie są zalety konta utworzonego na potrzeby firmy? Przede wszystkim takie konto umożliwia wygodne dokonywanie rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy z Urzędem Skarbowym, szczególnie, gdy bank oferuje nam możliwość przelewu przez Internet. Ten rodzaj konta umożliwia nam oddzielenie transakcji prywatnych od tych związanych z naszą działalnością. Pomaga w prowadzeniu księgowości, zwłaszcza, gdy właściciel firmy uzyskuje przychód z rożnych źródeł. Dodatkowo daje nam możliwość sprawdzać, jakie mamy wpływy od klientów, ile wydajemy i zarabiamy – to konto pracuje na Nas tworząc historię zarobków. Dzięki niemu bank w prosty sposób i omijając zbędne formalności może udzielić nam kredytu.

Wybieramy? Jak?

Czym powinno się charakteryzować konto idealne dla naszej firmy? Przede wszystkim powinno być internetowe. Co to znaczy? Powinno umożliwiać wysyłanie przelewów on-line. Ważne też, aby bank realizował przelewy 24h na dobę, co przyspieszy realizację zamówień. Warto zapoznać się z oprocentowaniem lokat, kont oszczędnościowych i kredytów. Powinniśmy również zwrócić uwagę na koszty. Ważne jest żeby bank pobierał jak najmniejsze opłaty za prowadzenie konta, kartę płatniczą, przelewy i wypłatę gotówki. IdeaBank przygotował dla swoich klientów bardzo atrakcyjną ofertę, w której za 0zł możemy prowadzić konto, wysyłać przelewy czy wypłacać gotówkę w ponad 900 bankomatach w całej Polsce.

Korzystamy, ale rozsądnie

Często spotykamy się z przeróżnymi porównaniami i rankingami kont dla firm – są one bardzo popularne. Czy warto im ufać? Nie zawsze, ponieważ nikt nie przygotuje rankingu odzwierciedlającego wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania związane z kontem. Należy więc, dzięki rankingom, wybrać najlepsze oferty a następnie je porównać – konfrontując je z naszymi wymaganiami. W ten sposób uzyskamy idealne konto, spełniające wszystkie potrzeby naszej firmy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top