Korepetycje językowe przez Internet stają się coraz powszechniejsze

Korepetycje językowe nadal należą do najchętniej wybieranych przez Polaków. Bez względu na to, czy chodzi o dzieci w wieku szkolnych, czy dorosłych, którzy z różnych powodów pragną się podszkolić, to najczęściej wybieraną formą nauczania są właśnie korepetycje. Można chodzić na prywatne lekcje lub korzystać z usług portali do nauki zdalnej typu Preply. Która forma jest lepsza?

W niniejszym artykule postaramy się przedstawić wszystkie mocniejsze i słabsze strony nauczania bezpośredniego oraz zdalnego i wskażemy, dlaczego lekcje przez Internet stają się coraz popularniejsze.

Korepetycje językowe przez Internet stają się coraz powszechniejsze 1

Standardowe korepetycje bezpośrednie

To nadal najczęstsza forma nauki, ale z roku na rok można zauważyć, że dysproporcja pomiędzy popularnością lekcji bezpośrednich, a zdalnych regularnie się zmniejsza. Lekcje są udzielane najczęściej przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy najczęściej pracują także w publicznych placówkach oświaty. Dzięki temu mają nie tylko niezbędną wiedzę, jeżeli chodzi o skuteczne nauczanie, ale są na bieżąco z programem nauczania.

Największą zaletą nauczania bezpośredniego jest możliwość nieustannej interakcji z uczniem. Nauczyciel może zajrzeć przez ramię, wytłumaczyć wszelkie kwestie i poprowadzić swojego podopiecznego indywidualny sposób. Jakości lekcji w klasycznej formie nie można zaprzeczyć – w ten sposób uczeń zawsze jest uczony w optymalny sposób.

Prawdziwą bolączką korepetycji bezpośrednich, jest ich dostępność, która przekłada się na kilka kolejnych negatywnych aspektów uczęszczania na korepetycje. Szczególnie w większych miastach coraz trudniej o wykwalifikowanych korepetytorów. To wszystko przekłada się na coraz dłuższe i kosztowniejsze dojazdy oraz rosnące ceny za godzinę, co może mocno nadszarpnąć budżet domowy.

Lekcje zdalne jako remedium na problemy na rynku korepetycji

Nauczanie zdalne kojarzy się wszystkim przede wszystkim z trudnym okresem pandemii, kiedy to wszystkie dzieci musiały korzystać z grupowych lekcji przez Internet. Korepetycje w tej formie to jednak całkowicie inny poziom nauczania. Za organizację lekcji odpowiada przede wszystkim profesjonalnie przygotowana platforma internetowa oraz sam nauczyciel, który dokładnie wie, w jaki sposób przeprowadzać lekcję, żeby przyniosła najlepsze rezultaty. W efekcie tego bariera, jaką jest ekran komputera, jest praktycznie niezauważalna.

Uczący się zawsze może napisać do lektora na czacie, wymieniać się z nim plikami, a profesjonalna kamera internetowa zapewni, że wszystko, co przedstawia osoba nauczająca, ma odpowiednio wysoką rozdzielczość i jest wyraźne.

Platforma do lekcji zdalnych zrzesza tysiące nauczycieli zdolnych nauczać ponad dwudziestu najpopularniejszych języków. Część z nich to Polacy, posiadający odpowiednią wiedzę, żeby przekazać swojemu klientowi umiejętność posługiwania się językiem angielskim, niemieckim, francuskim, czy hiszpańskim. Oczywiście znajdą się także lektorzy języka polskiego.

Tak ogromny wybór daje sporą swobodę, która jest całkowitym przeciwieństwem wspomnianych negatywnych stron korepetycji bezpośrednich. Osoba ucząca się może wybierać spośród dziesiątek lub setek dostępnych nauczycieli. Każdy z nich dokładnie wskazuje swoje umiejętności, zakres nauki oraz cenę za pojedynczą sesję. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość wystawiania ocen, więc wybierając lektora, można go dokładnie sprawdzić, a następnie umówić się na lekcję próbną.

Kiedy warto sięgać po nauczanie zdalne?

Coraz więcej osób staje przed problemem niskiej dostępności korepetytorów. W okolicy brak dostępnych nauczycieli lub po prostu nie ma się czasu na dojazdy. Istotna jest także kwestia ceny. Jeżeli w danym mieście rośnie popyt na lekcje, to ceny potrafią sięgać bardzo wysokich poziomów.

Te wszystkie problemy można rozwiązać, korzystając z platformy do nauczania języków przez Internet. Przy takim wyborze dostępnych lektorów, zawsze uda się znaleźć kogoś spełniającego kryteria nauczania danej osoby. Jedną z największych zalet jest brak wymogu dojazdu na lekcje. Wystarczy po prostu uruchomić komputer i połączyć się z lektorem. To oszczędność nawet godziny na dojazdach, co w dzisiejszych czasach ma szczególnie istotne znaczenie.

To wszystko powinno już wyklarować odpowiedź na zadane pytanie. O nauczaniu zdalnym warto pomyśleć zawsze – lekcje w tej formie niosą ze sobą masę zalet. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Dlatego nie należy obawiać się nowego – zwłaszcza że większość nauczycieli stosuje zasadę pierwszej lekcji za darmo.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry