Kotły CO Piece CO – dbaj o płuca swoich dzieci!

Podczas gdy elektrociepłownie w Polsce, podobnie jak elektrownie i inne organizacje inwestycją w nowoczesne rozwiązania technologiczne zapewniające dbałość o stan środowiska naturalnego, gospodarstwa domowe, jako podmioty ze znacznie mniejszą świadomością każdego roku emitują znaczącą część zanieczyszczeń przez stosowanie przestarzałych rozwiązań.

Kotły CO Piece CO - dbaj o płuca swoich dzieci! 1Większe zużycie węgla kamiennego jako materiału opałowego przyczynia się nie tylko do zatrucia środowiska i uszkodzenia jego struktur, jest to podstawowa przyczyna wszechobecnego smogu – jednego z najgroźniejszych zanieczyszczeń środowiska naturalnego, przyczyniającego się do daleko idących konsekwencji zdrowotnych.

Smog – jako stężenie bardzo szkodliwych substancji powstałych w wyniku spalania materiałów opałowych, degraduje środowisko, zanieczyszcza powietrze, zaburza zrównoważony rozwój, powoduje również uszkodzenie głównych funkcji i struktur organizmu człowieka. Wydychanie zanieczyszczonego powietrza powoduje niedotlenienie mózgu, początkowo objawiające się migrenami, rozdrażnieniem i bezsennością. Konsekwencją długotrwałego niedotlenienia mózgu są różnego rodzaju choroby neurologiczne oraz autoimmunologiczne. Zatrucie organizmu, podobnie jak zatrucie środowiska, prowadzi do śmierci.

Kotły CO i Piece CO – innowacyjne rozwiązania

Wybór kotła do spalania paliwa stałego dotychczas wiązał się przede wszystkim z umiejętnym określeniem parametrów i cech szczególnych. Wśród oferowanych rozwiązań znajdowały się kotły węglowe ze spalaniem górnym, dolnym czy kotły na miał węglowy, posiadające kanały doprowadzające powietrze w głąb objętości paliwa. Węgiel kamienny wciąż pozostaje głównym paliwem opałowym w gospodarstwach domowych, co z kolei przyczynia się do dynamicznego wzrostu zatrucia środowiska niezwykle szkodliwym tlenkiem węgla. Zatrucie tlenkiem węgla (czadem) jest śmiertelnie trujące i jedynie natychmiastowa pomoc może uratować ludzkie życie. W celu uniknięcia sytuacji, w której najbliższe otoczenie dozna zatrucia tlenkiem węgla dobrze jest zatem zainwestować w kocioł CO pozwalający na ograniczenie emitowanych zanieczyszczeń. Ograniczenie emisji zanieczyszczenia środowiska niewidocznym tlenkiem węgla zwiększa bezpieczeństwo użytkownika i jego rodziny, poprawiając jednocześnie stan bezpieczeństwa środowiska w okolicy. Inwestycja w kotły i piece co wykonane z materiałów wysokiej jakości pozwala na zapobieganie ryzyku zatrucia i śmierci w wnyku m.in. zaczadzenia.

Nowoczesne Kotły CO i Piece – inteligentny dom

Ideologia inteligentnego domu opiera się na racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi przy wykorzystaniu minimalnej ilości materiałów. Minimalizm wpływać ma na komfort życia, poprawiając jednocześnie jego jakość.

Minimalizm energetyczny oznacza spalanie tylko takiej ilości surowców energetycznych, która jest niezbędna do zapewnienia gospodarstwu domowemu podstawowych potrzeb energetycznych. Minimalizm energetyczny to przede wszystkim doskonale dobrany kocioł czy piec co – produkt odpowiadający na indywidualne potrzeby, stworzony z myślą o bezpieczeństwie środowiska naturalnego. Nowoczesny kocioł CO nie tylko poprawi bezpieczeństwo środowiska lokalnego gospodarstwa domowego, lecz wpłynie na ogólnokrajowy spadek emitowanych zanieczyszczeń. Inteligentny dom to dom świadomy.

Konsultacja: KOTŁY WITKOWSKI – piece z podajnikiem

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top