Kredyt gotówkowy przez internet, czy możliwy, zalety i wady kredytu online?

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu wzięcie kredytu przez internet wydawało się rzeczą niemożliwą i mówiąc krótko – nie do pojęcia. Rozwój technologii zrobił jednak swoje i coraz więcej banków oraz innych instytucji zaczęło inwestować w bankowość online. Obecnie jest to już pewien standard, choć nie pozbawiony pewnych ograniczeń i wad, które warto poznać.

Kredyt gotówkowy przez internet, czy możliwy, zalety i wady kredytu online? 1

Czy da się dostać kredyt przez internet?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – da się. Rozwój technologii i pójście z duchem czasu sprawiło, że obecnie każdy bank w Polsce udostępnia możliwość korzystania z bankowości mobilnej. Dzięki niej mamy dostęp nie tylko do swojego konta, możemy wykonywać przelewy, tworzyć konta oszczędnościowe i lokaty, ale także zawierać umowy kredytowe i pożyczkowe. Dodatkowo kredyt gotówkowy online jest możliwy na takich stronach jak wnioskomat.com oraz innych serwisach pośredniczących między klientami a instytucjami finansowymi. Każdy więc, kto chciałby uzyskać finansowanie w ten sposób, ma do wyboru więcej opcji.

Jakie są zalety kredytu online?

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy, nie jest konieczne wychodzenie z domu i wystarczy tak naprawdę komputer z dostępem do internetu. Można go też otrzymać o wiele łatwiej i szybciej z racji tego, że nie wymaga się aż tak wielu danych do weryfikacji, a formalności do spełnienia są minimalne. W ten sposób można uzyskać finansowanie, będąc zarówno w domu, jak i w każdym innym miejscu na świecie. Jeżeli ma się jakieś wątpliwości względem danej oferty czy sposobu działania, zawsze możliwe jest uzyskanie odpowiednich informacji ze strony banku czy doradczy finansowego. Ma się też więcej czasu na przemyślenie swojej decyzji oraz zapoznanie ze wszystkimi dokumentami. Działając online, można porównać też znacznie więcej ofert.

Jakie są wady kredytu gotówkowego przez internet?

Oferty kredytów online mają też jednak pewne wady. Po pierwsze nie ma tu możliwości negocjowania warunków. Oznacza to, że niezależnie od tego, jaką ofertę kredytowania się wybierze, zostanie ona automatycznie dostosowana według algorytmu i nie da się tego zmienić. To rzecz jasna może też sprawić, że koszty będą wyższe niż w przypadku umów zawieranych bezpośrednio w placówce banku. Łatwy i szybki dostęp do kredytu online może też spowodować, że podejmie się decyzję o pożyczce pieniędzy pod wpływem chwili i bez przemyślenia. Może to skutkować złym dopasowanie zobowiązania do zdolności kredytowej, a tym samym doprowadzić do ewentualnych problemów finansowych.

Jak dostać kredyt online?

Uzyskanie kredytu gotówkowego online jest banalnie proste i jak zostało wspomniane, można to zrobić na dwa sposoby – bezpośrednio ze strony banku lub za pomocą serwisów pośredniczących, gdzie dostępne są też porównywarki. Należy wypełnić na stronie odpowiedni wniosek, do czego będzie potrzebny także dowód osobisty. Wysyła się go, a następnie czeka na weryfikacje ze strony banku, który sprawdzi zdolność kredytową klienta i na tej podstawie wyda zgodę lub odrzuci zgłoszenie. Czasem może być wymagane dostarczenie dodatkowych dokumentów, o czym kredytobiorca powinien zostać powiadomiony. Zazwyczaj można to zrobić drogą online, ale równie często wykorzystywana jest też poczta czy kurier, a bywa i tak, że konieczne będzie dopełnienie formalności osobiście w placówce bankowej.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry