Kredyt na auto – i stać cię na więcej

Kredyt na samochód to w dzisiejszych czasach konieczność, gdy chcemy nabyć wymarzony pojazd.

Rzadko dysponujemy wolnymi środkami, a ceny – nawet aut używanych, są dość wysokie. Tymczasem posiadanie samochodu to konieczność, szczególnie, gdy codziennie musimy dojeżdżać do pracy oddalonej od naszego miejsca zamieszkania o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów. Rozwiązaniem idealnym w drodze do kupna własnych czterech kółek, jest kredyt na auto. Pozwala on na zakup pojazdu i dogodną spłatę zobowiązania.

Czym jest kredyt na auto

Kredyt na samochód to pożyczka osobista, z której dochód przeznaczony jest na zakup danego pojazdu. Mówiąc dokładniej, kredytodawca pożycza kredytobiorcy gotówkę, której potrzebuje, aby zakupić wymarzony samochód. W zamian kredytobiorca zobowiązuje się spłacić bankowi kwotę pożyczki wraz z odsetkami, zwykle w ratach miesięcznych, do momentu całkowitego spłacenia należnej kwoty. Proste, łatwe i skuteczne.

Czy wymagane jest zabezpieczenie kredytu samochodowego?

Kredyt na auto - i stać cię na więcej 1Często kredyt samochodowy nie wymaga posiadania zabezpieczenia w postaci posiadania nieruchomości czy działki budowlanej. Nie ma też potrzeby wpłaty wkładu własnego. Oznacza to, że kredyt na samochód jest udzielany wyłącznie na podstawie wiarygodności klienta i nie jest zabezpieczony wymaganą przez bank formą.

Kredyty samochodowe różnią się od innych kredytów (na przykład gotówkowych) tym, że zabezpieczeniem jest w tym przypadku sam pojazd. Oznacza to, że jeśli kredytobiorca nie dokona płatności, pojazd zostanie przejęty i sprzedany przez bank w celu spłacenia zaległości.

Co składa się na koszty kredytu na auto?

Na koszty kredytu samochodowego składają się następujące czynniki:

  • koszt kredytu

Istnieją dwie podstawowe części kosztu Kredyt na samochód to w dzisiejszych czasach konieczność, gdy chcemy nabyć wymarzony pojazd. : kwota główna i odsetki. Odsetki odnoszą się do łącznej kwoty kosztów narosłych w okresie trwania spłaty pożyczki, w oparciu o kwotę główną i określoną stopę procentową.

  • stopa procentowa

Stopa procentowa to podstawowa stawka pobierana od kredytobiorcy za pożyczone pieniądze. Jest ona zwykle wyrażana jako procent w okresie jednego roku i określana jako roczna stopa oprocentowania.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top