Książki o biznesie, które warto przeczytać

Wiele osób uczy się na własnych błędach, ale nie jest to najlepsza droga. Szczególnie jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej czerpać z doświadczeń innych osób. Szczególnie takich, które osiągnęły sukcesy w swoich branżach. Jeżeli nie możemy porozmawiać z nimi twarzą w twarz, to warto poszukać książek ich autorstwa. W wielu wypadkach mogą odmienić całkowicie spojrzenie na prowadzenie biznesu.

Książki o biznesie, które warto przeczytać 1

Polecane książki z merchandisingiem w roli głównej

Wybór książek o biznesie jest bardzo szeroki. Mało kiedy książka z ogólną wiedzą, porusza wszystkie interesujące nas zagadnienia i na nie odpowiada. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy książka jest tematyczna jak na przykład merchandising książka, której autorem jest Roman Szymczak.

Książka ta porusza tematy związane z merchandisingiem. To 320 stron wiedzy o praktycznych i skutecznych metodach stosowanych w sklepach. W książce znajdziecie przykłady z wielu branż oraz najważniejsze zasady działania.

Dla osób zajmujących się merchandisingiem jest to pozycja obowiązkowa.

Książki o biznesie, które warto przeczytać 2

Podatki, finanse i księgowość

Podatki i śmierć to ponoć jedyne dwie pewne rzeczy w naszym życiu. Dla wielu przedsiębiorców podatki są koszmarem. Z dwóch powodów. Bo trzeba je płacić oraz trzeba je rozliczać. Oczywiście przedsiębiorcy korzystają z doradztwa księgowych lub biur rachunkowych. Jednak warto jest poznać zasady funkcjonowania systemu podatkowego oraz poznać relacje na linii podatnik – państwo.

Jeżeli chcemy podszkolić się z zagadnień związanych z podatkami i prawem, to na rynku znajdziemy wiele ciekawych pozycji. Najlepiej jest szukać takiej książki, która napisana jest przez najlepszych specjalistów z danej dziedziny. Mając podstawową wiedzę możemy uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji i pułapek podatkowych.

Biznes w internecie

Internet w dzisiejszych czasach dla wielu firm jest podstawowym źródłem pozyskiwania klientów. Rządzi się on jednak swoimi prawami i każdy przedsiębiorca musi ich przestrzegać. Jak mówi stare powiedzenie, nieznajomość prawa szkodzi i nie zwalnia z jego przestrzegania. Dlatego otwierając sklep internetowy należy znać, chociaż podstawowe akty prawne, które opisują prawa i obowiązki zarówno klientów jak i sprzedawców.

Dla właścicieli biznesów internetowych jest ciekawa pozycja o prawie w e-biznesie. Ponad 260 stron rzetelnej wiedzy, która przygotuje do prowadzenia sklepu internetowego lub innego internetowego biznesu. Autorami tej książki są prawnicy, którzy powołują się na prawdziwe zdarzenia. Książka pomoże między innymi w prawidłowym napisaniu regulaminu sprzedaży czy też podpowie jak chronić dane osobowe. Wydaje się, że to pozycja konieczna w bibliotece każdego przedsiębiorcy.

To trzy najważniejsze zagadnienie, bez których trudno jest prowadzić jakikolwiek biznes. Oczywiście do tego dojdzie wiele książek, które będą skupione na jednej konkretnej działalności, ale jeżeli chodzi o podstawy, to z tych pozycji dowiecie się wszystkiego, co na początek każdy przedsiębiorca wiedzieć powinien.

Ciekawą listę innych publikacji możesz znaleźć na serwisie odBiur.pl w artykule https://odBiur.pl/dobre-ksiazki-o-sprzedazy.php

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry