Kupowanie ubrań online. 5 ważnych zasad

Zakupy przez Internet stają się coraz popularniejszą formą nabywania nowych produktów. Według aktualnych statystyk, w Polsce można odnotować wzrost liczby osób korzystających z e-sklepów. Jednak niektórzy wciąż mają przed tym pewne opory. Jak pozbyć się wątpliwości i wyrobić w sobie umiejętność bezpiecznego kupowania odzieży online? Oto pięć złotych zasad, które mogą to ułatwić.

Kupowanie ubrań online. 5 ważnych zasad 1
fotolia.com, 129464651 | Autor: sebra

Największa obawa wiąże się z tym, że będziemy rozczarowani zakupionym produktem. Niepokoimy się, że nie mając możliwości dotknięcia i obejrzenia „na własne oczy” wybranego towaru, trafimy na bubel lub okaże się on po prostu niezgodny z naszymi oczekiwaniami. W przypadku odzieży pojawia się dodatkowo problem dobrania odpowiedniego rozmiaru. Wszystkie te wątpliwości są uzasadnione, dlatego pomyśleli o nich również właściciele sklepów internetowych. Ich celem jest (a przynajmniej powinno być) maksymalne ułatwienie klientowi procesu zakupowego. Chodzi tutaj zarówno o wybór właściwego rozmiaru, jak i koloru, faktury, czy kroju.

Aby rozwiązać pierwszy problem, wystarczy dokładny opis produktu. Powinny znajdować się w nim parametry dla każdego rozmiaru, np. w formie praktycznej tabelki. Aby nie mieć wątpliwości co do tego, czy musimy wziąć S, M, czy może L, najlepiej mieć pod ręką ubrania, które nosimy najczęściej. Przykładowo, gdy chodzi o sukienkę, zmierzmy długość i szerokość tej ulubionej, która ma podobny krój lub stopień dopasowania do ciała. Wówczas łatwiej będzie nam określić, czy wybrana literka odpowiada naszym faktycznym wymiarom. Druga zasada odnosi się do dokładnego zapoznania się z konkretną rozmiarówką. Jeżeli kupujemy gdzieś pierwszy raz, nie wybierajmy rozmiaru w ciemno. W różnych sklepach takie wartości są zmienne: w jednym miejscu pasująca na nas bluzka będzie oznaczona literką S, w drugim M, a w trzecim nawet L. Wszystko zależy od producenta.

Wybierz butik internetowy, który ma pozytywne opinie i dobre zdjęcia

Kolejną koniecznością przy bezpiecznych zakupach online jest dokładne sprawdzenie opinii o wybranym sklepie. Obecnie mamy dostęp do wielu stron zajmujących się zbieraniem ocen na temat firm, dlatego nie będzie to trudne. Warto sprawdzić również komentarze pojawiające się na firmowym profilu na Facebooku, zwłaszcza wtedy, gdy jest na bieżąco prowadzony. Jeżeli sklep utrzymuje stały kontakt z klientami, odpowiada na ich zażalenia i pozytywne opinie, dodaje pojawiające się nowości, z pewnością będzie bardziej godny zaufania, niż firma-widmo bez rozwiniętych social mediów.

W czwartej zasadzie chodzi o coś dość oczywistego, ale niestety wciąż pomijanego przez właścicieli butików internetowych. Zdjęcia są najważniejsze – w końcu to na ich podstawie będziemy w stanie określić, czy wybrana odzież faktycznie nam się podoba. Liczy się nie tylko pierwsze wrażenie, czyli wygląd ciuchów na zgrabnej modelce, ale również możliwość zoomowania fotografii i sprawdzenia dokładnej faktury, kolorów, detali. Ostatni punkt to polityka zwrotów i wymiany produktów. Najlepiej zapoznać się z nią już na samym początku, zanim w ogóle zaczniemy przeglądać ofertę sklepu. Zawsze kupuj ubrania przez Internet tylko tam, gdzie wyraźnie i szczegółowo uwzględniono twoje prawo do zwrotu zakupionego produktu.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry