Kurtki przeciwdeszczowe membranowe na wahania pogodowe idealna dla aktywnej kobiety

Podczas uprawiania aktywności fizycznej ważne jest zadbanie o własny komfort. Jednak kiedy za oknem panują niekorzystne warunki pogodowe, niezbędna okazuje się również odpowiednia ochrona. Czy da się to połączyć? Oczywiście, zapewnią nam to kurtki przeciwdeszczowe membranowe.

Kurtki przeciwdeszczowe membranowe na wahania pogodowe idealna dla aktywnej kobiety 1

Czym wyróżniają się kurtki przeciwdeszczowe membranowe?

Kurtki przeciwdeszczowe membranowe to jedno z najstarszy rozwiązań, które gwarantuje wodoodporność oraz odpowiednią wentylację. Materiał wykorzystany do jej produkcji posiada wiele mikroskopijnych porów uniemożliwiających przedostanie się kropel wody pod spód, jednocześnie pozostawiając drogę do usuwania pary wodnej. Dzięki temu możemy zmniejszyć potliwość oraz zwiększyć komfort podczas aktywności fizycznej.

Nic dziwnego, że coraz więcej producentów decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania. W sklepach można spotkać kilka rodzajów kurtek membranowych, które różnią się przede wszystkim liczbą laminatów zawierających membranę. Najbardziej wytrzymała składa się z trzech warstw, zachowując jednocześnie lekkość oraz oddychalność.

Kurtki przeciwdeszczowe membranowe na wahania pogodowe idealna dla aktywnej kobiety 2

Jednak warto wspomnieć, że często można spotkać się również z określeniem “hardshell”. Jest to nazwa typu odzieży gwarantującej ochronę w postaci membrany.

Kiedy warto mieć w szafie kurtki przeciwdeszczowe membranowe?

Połączenie dwóch najważniejszych cech odzieży outdoorowej sprawiło, że kurtki przeciwdeszczowe membranowe cieszą się coraz większą popularnością. Zyskują zaufanie wielu konsumentów, wśród których znajdują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Producenci polecają odzież hardshell pasjonatów gór. Dlaczego? Trudno przewidzieć warunki atmosferyczne na szlaku. Natomiast dzięki kurtkom membranowym nie damy się zaskoczyć.

Wododporny oraz oddychający materiał gwarantuje ochronę przed deszczem również podczas biwaków oraz innych aktywności na świeżym powietrzu.. Możemy być pewni, że poradzi sobie doskonale nawet w najcięższych warunkach. Bardzo często są one wyposażone w dodatkowy polar, który gwarantuje ochronę również przed niskimi temperaturami.

Kurtki przeciwdeszczowe membranowe na wahania pogodowe idealna dla aktywnej kobiety 3

Idealna kurtka dla aktywnej kobiety – gdzie kupić?

Kurtki przeciwdeszczowe membranowe są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Decyzja o tym, z którego rozwiązania skorzystamy, powinna być indywidualna. Każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i zalety. Jednak warto obalić jeden z mitów na temat zakupów online. Wiele osób uważa, że kupując przez internet, nie mamy możliwości przymierzenia.

Należy pamiętać, że każdy konsument ma prawo zwrotu zakupionych towarów oraz odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Dodatkowo niektóre sklepy zajmujące się sprzedażą odzieży outdoorowej przedłużają ten termin nawet do 30 dni od dnia odebrania paczki. Są to między innymi: Jack Wolfskin oraz e-Horyzont.pl.

Kurtki przeciwdeszczowe membranowe na wahania pogodowe idealna dla aktywnej kobiety 4

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry