Leasing komputerów – czy warto?

Komputery to trzecia (pod względem popularności) grupa urządzeń, które bywają brane w leasing. To rozwiązanie, które staje się coraz bardziej powszechne i to nie tylko w dużych firmach, ale także w małych działalnościach biznesowych. Leasing komputerów ma szereg zalet, ale również pewne mankamenty. Czy warto sięgnąć po sprzęt PC w ramach leasingu?

774164_11_fNiekwestionowaną zaletą leasingu komputerów jest możliwość ich częstej wymiany. Realia biznesowe (szczególnie w przypadku działalności specjalistycznej, która wymaga najnowszych rozwiązań technologicznych) sprawiają, że komputery muszą być dość często zmieniane. Sprzęt PC po dwóch lub trzech latach staje się zazwyczaj dość przestarzały, zbyt słaby pod względem parametrów pracy, a często także niekompatybilny z wymagającym oprogramowaniem. Kupno komputerów na własność spowodowałoby, że w takiej sytuacji konieczna byłaby ich sprzedaż i zakup nowych. Na podobnych transakcjach zazwyczaj się traci, a w przypadku kosztownego sprzętu dochodzi jeszcze sporo mankamentów i papierkowej pracy związanych z jego amortyzacją podatkową. Dlatego właśnie tak wiele firm sięga po komputery w ramach leasingu. To rozwiązanie, które pozwala rozbić koszt urządzenia na niewielkie raty. Sprzęt nie staje się własnością firmy, ale można go wykupić po zakończeniu umowy leasingowej w atrakcyjnej cenie. Leasing komputerów ma jeszcze jedną zaletę – poszczególne raty leasingowe można w całości wrzucić w koszty działalności.

Użytkownicy indywidualni oraz biznesowi często zastanawiają się nad tym, czy warto sięgnąć po komputery i inne sprzęty poleasingowe. Eksperci morele.net są zdania, że jest to znakomite rozwiązanie. Sprzęt PC poleasingowy to najczęściej zaawansowane komputery biurowe, starannie wybrane, użytkowane przez profesjonalistów. To dobra alternatywa dla zakupu tradycyjnych, nowych urządzeń.

Leasing komputerów dotyczy nie tylko urządzeń desktopowych. Coraz częściej można spotkać oferty leasingu urządzeń mobilnych. Leasing laptopów może być dobrą alternatywą dla zakupu nowego urządzenia na własność. W wielu przypadkach łatwiej jest ponosić miesięczne koszty leasingu niż kupować urządzenie za gotówkę lub na kredyt. Przy wyborze sprzętu i przed podpisaniem umowy, warto porównać wiele ofert i wybrać tę najkorzystniejszą. Jeśli zależy nam na laptopie lub na komputerze desktopowym o konkretnych parametrach, warto zapoznać się z aktualnymi nowościami w tych kategoriach, poznać ich specyfikację techniczną i możliwości, a następnie poszukać ich w opcji leasingu.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że leasing komputera lub laptopa będzie w ostatecznym rozrachunku sporym wydatkiem, ale dzięki rozbiciu płatności na wiele rat, nie będzie tak odczuwalny w budżecie. W przypadku komputerów i laptopów najlepszym wyjściem jest wybór krótkiej umowy leasingowej (na przykład 18 miesięcy lub 24 miesiące). Wówczas można będzie, po upływie tego czasu, zmienić sprzęt na nowszy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top