LibreDocs: tworzenie dokumetów biznesowych

Ruszył LibreDocs – system, który przyspieszać ma przygotowanie dokumentów potrzebnych do prowadzenia działalności biznesowej. Rozwiązanie skierowane jest do małych i średnich przedsiębiorstw, w tym firm konsultingowych, które opracowują biznes plany na zlecenie.

LibreDocs ma być kompleksowym rozwiązaniem, pozwalającym online, w czasie rzeczywistym, przygotować profesjonalnie dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, m.in. biznesplan, plan finansowy i marketingowy. Z LibreDocs można korzystać na zasadzie darmowego dostępu i abonamentów oferujących więcej funkcji. System jest dostępny z poziomu komputera i urządzeń mobilnych.

LibreDocs to kompleksowe rozwiązanie, które krok po kroku prowadzi przedsiębiorcę przez proces przygotowania danego dokumentu. Automatycznie łączy część opisową z wyliczeniami, umożliwia modyfikacje na każdym etapie powstawania materiału, a także pracę zespołową – przekonuje Tadeusz Murgrabia, szef zespołu projektowego LibreDocs.

LibreDocs_nawigacja systemu

Użytkownicy, którzy dysponują większą ilością czasu mogą samodzielnie stworzyć dokumentację. Wystarczy wybrać szablon projektu i postępować według wskazówek systemu, który podpowiada jakie informacje należy wprowadzać i czuwa, aby użytkownik niczego nie pominął. LibreDocs pozwala na wstawianie do dokumentacji dynamicznych tabel, arkuszy z obliczeniami, prognozami i statystykami. Za jego pomogą można też zaplanować budżet, określić wysokość kredytu, jaki może być potrzebny do realizacji projektu czy ustalić progi rentowności dla poszczególnych działań.

W LibreDocs można zapraszać do dokumentów współpracowników lub partnerów biznesowych, przydzielając im dostęp do całego projektu lub jego wybranych elementów.

Z LibreDocs mogą korzystać zarówno twórcy start-upów, małe i średnie przedsiębiorstwa chcące uruchomić nowe projekty, jak również firmy konsultingowe, które zawodowo opracowują tego typu materiały. Oddzielną grupę odbiorców stanowią przyszli beneficjenci programów pomocowych, którzy występując o wsparcie muszą przedstawić szczegółowy biznesplan z dokładną strukturą finansów i strategią promocyjną swojej inwestycji. W przyszłości pojawić mają się kolejne moduły, poświęcone m.in. planom personalnym i analizom DCF.

System LibreDocs został opracowany przez spółkę Softclick, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania wspierającego procesy budowy dokumentacji biznesowej. Prace nad projektem są finansowane z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry