Life 2084 – świat 100 lat po pierwszym komputerze Macintosh

Firma iSource ogłosiła wyniki konkursu Life2084. Przez dwa miesiące studenci z całej Polski nadsyłali prace, obrazujące świat w 2084 roku – 100 lat po pojawieniu się pierwszego komputera Macintosh. Laureaci otrzymali cenne nagrody Apple, w tym najwyższej klasy komputery i iPody.

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy studenci uczelni wyższych, niezależnie od kierunku studiów i tak też się stało – autorami nadesłanych prac byli m.in. początkujący filmowcy, graficy, plastycy i muzycy. Do iSource napływały stopniowo obrazy przypominające sceny z filmów science-fiction, grafiki przedstawiające latające samochody, plakaty z zielonymi budynkami – ogrodami, oraz wizualizacje pływających w wodzie miast, czy miniaturowych komputerów wielkości kostki Rubika.

Jurorami byli znani i doceniani profesjonaliści z wielu branż – Maciej Nabrdalik, polski fotoreporter, laureat nagrody Grand Press Photo, Sidney Polak – znany polski muzyk, kompozytor i autor tekstów oraz dziennikarka, Małgorzata Minta.

Cieszymy się, że prace, które otrzymaliśmy były na bardzo wysokim poziomie, zarówno technicznym, jak i estetycznym. Najlepsi i najzdolniejsi uczestnicy zostali nagrodzeni doskonałymi komputerami, które pozwolą im jeszcze bardziej rozwinąć swój talent. – mówi Dominika Piórecka, specjalista ds. marketingu w iSource SA, koordynator konkursu.

Było o co walczyć – laureat pierwszego miejsca otrzymał komputer MacBook White 13” z pakietem iWork’09 oraz iPoda touch 32 GB. Drugie miejsce to MacBook White 13” z pakietem iWork’09, a trzecie – najnowszy iPod touch 32 GB. Organizatorzy pomyśleli także o czwartym i piątym finaliście – otrzymali oni po iPodzie nano 8 GB. Wyróżnieni uczestnicy dostaną zaś kalendarze Applemaniaka, autorstwa znanego rysownika, Pawła Jońcy.

www.life2084.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry