List Microsoft w sprawie ogloszen o kontrolach legalnosci oprogramowania w prywatnych mieszkaniach

Opublikowano: 21 stycznia 2007. Kategoria: Bez kategorii. Tagi:

Polski oddział Microsoft przesłał list, w którym zaprezentowano stanowisko firmy w sprawie pojawienia się w blokach mieszkalnych w kilku województwach ogłoszeń o planowanej kontroli legalności oprogramowania.
Szanowni Państwo,W związku z docierającymi do nas informacjami o pojawieniu się w blokach mieszkalnych w kilku województwach ogłoszeń o planowanej kontroli legalności oprogramowania na prywatnych komputerach, chcielibyśmy poinformować, że akcja ta nie jest inicjatywą polskiego oddziału Microsoft i nie jest prowadzona w porozumieniu z nami. Nie jest nam również znane powiązanie jej inicjatorów z instytucjami zajmującymi się promocją i ochroną legalności oprogramowania komputerowego ani polskimi organami ścigania. Chcielibyśmy przestrzec użytkowników oprogramowania komputerowego przed wpuszczaniem do prywatnych mieszkań osób podszywających się lub powołujących na firmę Microsoft. Osoby, które rozwieszają ogłoszenia i przeprowadzają „kontrole” nie działają z polecenia firmy Microsoft i nie posiadają do tego żadnych pełnomocnictw.

Prosimy jednocześnie, aby osoby, które spotkały się z tego typu akcją w swoim mieście, na swoim osiedlu lub w swoim bloku informowały o tym lokalne jednostki policji lub polski oddział Microsoft – e-mail: piratnie@microsoft.com.

Hanna LaskowskaList Microsoft w sprawie ogloszen o kontrolach legalnosci oprogramowania w prywatnych mieszkaniach

Podziel się!

O autorze

hania