Logistyka na wysokim poziomie – współpraca międzynarodowa

W przypadku handlu i rozmaitej produkcji prędzej czy później pojawiają się zagadnienia logistyczne, obok których nie możemy przejść obojętnie. Niezależnie od tego czym się zajmujemy będziemy musieli zadbać o dostarczenie towarów do klienta, od klienta do nas, dostawę surowców do produkcji w naszym zakładzie lub też rozwiezienie takich dostaw do firm, które surowiec kupują właśnie od nas. Kiedy mowa o prostym biznesie i niewielkim rozmiarze działalności, załatwienie spraw logistycznych nie wydaje się być trudne, ale w sytuacji, gdy to duży biznes, spore kontrakty i współpraca z ludźmi z całego świata, wszystko staje się bardziej skomplikowane, również logistyka może nas łatwo przerosnąć.

Logistyka na wysokim poziomie – współpraca międzynarodowa 1

Popularne drogi transportu towarów

W logistyce wyróżniamy przede wszystkim kilka form transportu. Zwykle wykorzystywane są drogi (spedycja za pomocą ciężarówek lub mniejszych pojazdów), transport kolejowy, transport lotniczy lub morski. W przypadku transportu międzynarodowego wykorzystywanie dróg morskich i lotniczych jest bardziej skomplikowane z racji przepisów celnych, które bywają odmienne w każdej części świata.

Profesjonalna logistyka w transporcie krajowym

Transport krajowy rzecz jasna wymaga od nas pewnego wysiłku, ale zorganizowanie dobrej firmy logistycznej nie będzie aż tak skomplikowane. Zwykle zależnie od transportowanego surowca i koniecznych do uzyskania czasów dostaw wybiera się albo spedycję drogową albo transport kolejowy. Firmy logistyczne są również w stanie mniejsze paczki towaru dostarczać szybkimi busami, które często w kilka godzin realizują swoje zadania. Podstawą są solidne umowy, które będą gwarantowały terminowość w przypadku, gdy na przykład brak dostawy w terminie może wstrzymać nasze linie produkcyjne lub zaburzyć inne istotne kwestie w naszej firmie.

Transport międzynarodowy – logistyka na wyższym poziomie

O ile w przypadku transportu krajowego i współpracy z lokalnymi dostawcami rozwiązania logistyczne nie stoją zwykle na wysokim poziomie skomplikowania, o tyle w przypadku, gdy pojawia się transport na duże odległości, nierzadko nie tylko z innych krajów, ale nawet kontynentów w grę zaczyna wchodzić znacznie więcej zmiennych, aniżeli w przypadku jednego państwa. To właśnie znaczące utrudnienie, które sprawia, że potrzebować zaczniemy o wiele bardziej profesjonalnej firmy logistycznej, która posiada doświadczenie w tak dużych i poważnych projektach. Logistyka w GEFCO to rozwiązanie dedykowane największym, wymagającym przede wszystkim fachowości, terminowości i bezkompromisowego działania.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry