MasterCard SecureCode w eCard S.A.

Opublikowano: 20 sierpnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W dniu 20 sierpnia 2003 r. zakończony został drugi etap wdrażanie technologii 3D Secure, która umożliwia weryfikację tożsamości osoby dokonującej transakcji kartą płatniczą przez internet.

Do korzystających z technologii 3DS od 26 maja posiadaczy kart systemu Visa, dzisiaj dołączyli posiadacze kart organizacji MasterCard. Tym samym można powiedzieć, że prace nad wdrożeniem tej technologii w eCard zostały zakończone.

„Kolejnym etapem będą wdrożenia dokonywane przez wydawców kart – wdrożenia, które umożliwią posiadaczom kart w pełni wykorzystać technologię 3D Secure” – powiedziała Małgorzata Ciszecka, Dyrektor Operacji w eCard S.A.

Zakończenie wdrożenia technologii 3DS oznacza, że każdy posiadacz karty płatniczej Visa i MasterCard jest przez tą technologię chroniony przed stratami spowodowanymi przez użycie karty do zakupów internetowych przez osoby do tego nieuprawnione. Ochronie podlega również akceptant płatności, czyli placówka handlowa. Technologia 3DS obejmuje wszystkie karty systemu Visa oraz karty systemu MasterCard.

http://www.ecard.pl

Sylwester KozakMasterCard SecureCode w eCard S.A.

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.