mKlaster Business Meeting – bo czas to pieniądz

Opublikowano: 30 września 2015. Kategoria: Wpisy Promowane.

Krótko i na temat, bo czas to pieniądz – pod takim hasłem przebiegało pierwsze spotkanie z cyklu mKlaster Bussines Meeting. 28 września w siedzibie poznańskiego mKlastra spotkali się czołowi lokalni dostawcy rozwiązań mobilnych oraz reprezentanci poznańskich firm i instytucji. Pretekstem do biznesowych rozmów była możliwość poznania najnowocześniejszych rozwiązań IT, rozpoznanie rynku firm programistycznych oraz dowiedzenie się, jak rynek mobile może wspomóc daną branżę.

– Pierwsze spotkanie z cyklu mKlaster Business Meeting pokazało jak dużym zainteresowaniem cieszą się wśród przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji rozwiązania moblilne – mówi Marcin Paradowski, koordynator mKlastra. – Podczas mKlaster Business Meeting przedstawiliśmy to, co we współpracy z klastrem najlepsze – innowacyjność, kreatywne podejście do realizowanych projektów oraz elastyczne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów.

Spotkanie odbyło się w formule speed networkingu, czyli 10 minutowych rozmów programistów z przedsiębiorcami. Po krótkim wstępie i zaprezentowaniu oferty poznańskiego mKlastra, każdy z gości mógł wysłuchać propozycji, jakie przygotowali dla niego przedstawiciele klastra, skonsultować własne pomysły, poznać nowinki technologiczne i ustalić wstępne zasady współpracy. Po zakończeniu serii spotkań, nadszedł czas na networking i ustalenie dalszych szczegółów pracy nad wybranym przez gości rozwiązaniem mobilnym.

– Na spotkanie przyszłam z konkretnym celem – byłam ciekawa rozwiązań mobilnych, które pomogłyby nam łączyć pracodawców i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Czegoś na kształt agregatora staży, ofert pracy i inspiracji biznesowych. Pierwsze pomysły na taką aplikację padły podczas moich rozmów z programistami. W ciągu niecałych dwóch godzin poznałam warunki współpracy z siedmioma firmami, ich pomysły, budżety – informacje, które czasami gromadzę przez kilka dni dostałam „od ręki”. Chętnie skorzystam z kolejnego zaproszenia na tego typu spotkanie mówi Karolina Szuman z Biura Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

mKlaster Business Meeting to kolejna propozycja kreatywnych spotkań organizowana dla przedsiębiorców przez poznańskie zrzeszenie dostawców rozwiązań mobilnych. Wcześniej mKlaster zorganizował trzy edycje wydarzenia o nazwie NeedApp – czyli połączenie warsztatów design thinking i całodobowego hackathonu. Podczas trzech edycji programiści pracowali nad konkursową aplikacją dla firmy SKODA, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Miasta Poznań. W ich wyniku powstały trzy rozwiązania, które zarówno odpowiadały na potrzeby odbiorców, jak i uzyskały najwyższą ocenę zamawiającego.

Sukces mKlaster Business Meeting i NeedAppa świadczy o tym, że istnieje duże zapotrzebowanie na ciągłe eksplorowanie rozwiązań mobilnych i jak najlepsze dopasowanie ich do potrzeb konkretnej branży i klientów. Mamy nadzieję, że kolejne speed networkingowe spotkanie przyniesie kolejne korzyści zarówno dla branży programistycznej, jak i jej klientówdodaje Marcin Paradowski.

pasek2-02-01

Wpisy PromowanemKlaster Business Meeting – bo czas to pieniądz

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.