mKlaster Business Meeting – bo czas to pieniądz

Krótko i na temat, bo czas to pieniądz – pod takim hasłem przebiegało pierwsze spotkanie z cyklu mKlaster Bussines Meeting. 28 września w siedzibie poznańskiego mKlastra spotkali się czołowi lokalni dostawcy rozwiązań mobilnych oraz reprezentanci poznańskich firm i instytucji. Pretekstem do biznesowych rozmów była możliwość poznania najnowocześniejszych rozwiązań IT, rozpoznanie rynku firm programistycznych oraz dowiedzenie się, jak rynek mobile może wspomóc daną branżę.

– Pierwsze spotkanie z cyklu mKlaster Business Meeting pokazało jak dużym zainteresowaniem cieszą się wśród przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji rozwiązania moblilne – mówi Marcin Paradowski, koordynator mKlastra. – Podczas mKlaster Business Meeting przedstawiliśmy to, co we współpracy z klastrem najlepsze – innowacyjność, kreatywne podejście do realizowanych projektów oraz elastyczne rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów.

Spotkanie odbyło się w formule speed networkingu, czyli 10 minutowych rozmów programistów z przedsiębiorcami. Po krótkim wstępie i zaprezentowaniu oferty poznańskiego mKlastra, każdy z gości mógł wysłuchać propozycji, jakie przygotowali dla niego przedstawiciele klastra, skonsultować własne pomysły, poznać nowinki technologiczne i ustalić wstępne zasady współpracy. Po zakończeniu serii spotkań, nadszedł czas na networking i ustalenie dalszych szczegółów pracy nad wybranym przez gości rozwiązaniem mobilnym.

– Na spotkanie przyszłam z konkretnym celem – byłam ciekawa rozwiązań mobilnych, które pomogłyby nam łączyć pracodawców i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Czegoś na kształt agregatora staży, ofert pracy i inspiracji biznesowych. Pierwsze pomysły na taką aplikację padły podczas moich rozmów z programistami. W ciągu niecałych dwóch godzin poznałam warunki współpracy z siedmioma firmami, ich pomysły, budżety – informacje, które czasami gromadzę przez kilka dni dostałam “od ręki”. Chętnie skorzystam z kolejnego zaproszenia na tego typu spotkanie mówi Karolina Szuman z Biura Współpracy z Biznesem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

mKlaster Business Meeting to kolejna propozycja kreatywnych spotkań organizowana dla przedsiębiorców przez poznańskie zrzeszenie dostawców rozwiązań mobilnych. Wcześniej mKlaster zorganizował trzy edycje wydarzenia o nazwie NeedApp – czyli połączenie warsztatów design thinking i całodobowego hackathonu. Podczas trzech edycji programiści pracowali nad konkursową aplikacją dla firmy SKODA, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Miasta Poznań. W ich wyniku powstały trzy rozwiązania, które zarówno odpowiadały na potrzeby odbiorców, jak i uzyskały najwyższą ocenę zamawiającego.

Sukces mKlaster Business Meeting i NeedAppa świadczy o tym, że istnieje duże zapotrzebowanie na ciągłe eksplorowanie rozwiązań mobilnych i jak najlepsze dopasowanie ich do potrzeb konkretnej branży i klientów. Mamy nadzieję, że kolejne speed networkingowe spotkanie przyniesie kolejne korzyści zarówno dla branży programistycznej, jak i jej klientówdodaje Marcin Paradowski.

pasek2-02-01

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry